baner

Komiks

Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty

Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty

Autor: Art Spiegelman
Wydanie: I
Data wydania: 2001
Seria: Maus
Tytuł oryginału: Maus II. A survivor's Tale. And Here My Troubles Began
Rok wydania oryginału: 1986
Wydawca oryginału: Pantheon Books
Tłumaczenie: Piotr Bikont
Druk: czarno-biały, matowa kreda
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 140
Cena: 21 zł
Wydawnictwo: Post
WASZA OCENA
10.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wydana w 1992 r druga część Mausa pt. I tu się zaczęły moje kłopoty opowiada dalszy ciąg historii o więzi jaka łączy Władka Szpigelmana - polskiego Żyda ocalałego z Zagłady i jego urodzonego po wojnie syna Arta - pisarza i rysownika starającego się uporządkować skomplikowane i burzliwe relacje ze swoim starzejącym się ojcem.

Kontynuując swoją niezwykłą i wciągająca opowieść, Spiegelman zestawia ze sobą dwie płaszczyzny czasowe. Pierwszą jest opowieść Władka o jego dramatycznych doświadczeniach w Auschwitz, obozowej rzeczywistości i codziennej walce o przeżycie w nieludzkich warunkach, druga zaś to relacja Arta przenosząca czytelnika w realia współczesnej Ameryki, do domu rodzinnego w nowojorskim Rego Park i willowej dzielnicy Catskills, gdzie ojciec i syn, pomimo wszelkich różnic ich dzielących szukają możliwości porozumienia.

Powoli wchodząc w rytm tej opowieści poznajemy kolejne losy jej bohaterów od przybycia ojca do obozu w Auschwitz po czasy nam współczesne. Spiegelman opowiada swoją historię ze szczerością i prostotą, unikając narzucającego się w takich wypadkach patosu, tworzy książkę przemawiającą do czytelnika swoją odwagą i poruszającą sugestywnością obrazowania.

[Post]

Galerie

Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-