Komiks

Mikropolis Moherowe Sny

Mikropolis Moherowe Sny

Scenariusz: Dennis Wojda
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydanie: II
Data wydania: Marzec 2009
Seria: Mikropolis
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 29x21 cm
Stron: 72
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3631-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Matki, nie czytajcie tego swoim dzieciom! Dzieci, nie czytajcie tego swoim misiom! Licealistki, nie czytajcie tego przed snem!

Moherowe sny to tytuł drugiego tomu znanej i popularnej serii o miasteczku Mikropolis. Album wydany po raz pierwszy w 2003 r. zyskał uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków, czego dowodem są zdobyte liczne nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi (Grand Prix, Nagroda Publiczności, Najlepszy Scenariusz). W roku ukazania się komiks otrzymał nagrodę Koraka za najlepszy album polski oraz nominację do Nagrody Pegaza w kategorii Sztuka.

Drugie rozszerzone wydanie albumu Moherowe sny zawiera historie wcześniej publikowane w magazynie „Fluid” (Poeta, śmierć i zupa cebulowa), piśmie literackim „Meble” (cykl Rewolucja krzeseł) oraz w antologii komiksowej I co dalej kapitanie? (Kapitan nie istnieje). W drugim wydaniu dodano m.in. historię pt. Braterstwo krwi, która wcześniej została wydrukowana w antologii Komiks kontra AIDS.
W Moherowych snach można odnaleźć wiele odniesień do filmów Davida Lyncha
i Wernera Herzoga oraz do opowiadań Franza Kafki i Rolanda Topora. Komiks nawiązuje stylistycznie do niemieckiego ekspresjonizmu i horrorów klasy B.

[Egmont]

Galerie

Mikropolis Moherowe Sny Mikropolis Moherowe Sny Mikropolis Moherowe Sny

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-