reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Piękny finał dobrej serii
Sławiński o "Czarny Młot #04: Era Zagłady. Część 2"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Komiks

X-Men #01 (1/1992): ...Boże, chroń to dziecię...; Dazzler; Beast - Czy to jest możliwe?

X-Men #01 (1/1992): ...Boże, chroń to dziecię...; Dazzler; Beast - Czy to jest możliwe?

Scenariusz: Chris Claremont, John Byrne, Alan Weiss
Rysunki: John Byrne, Alan Weiss
Tusz: Terry Austin, Jim Sherman
Kolor: Bob Sharen, Glynis Wein, Jim Sherman
Wydanie: I
Data wydania: 1992
Seria: X-Men
Tytuł oryginału: The Uncanny X-Men #129-130, What if... vol.1 #37
Wydawca oryginału: Marvel
Tłumaczenie: Dariusz Matusik, Agnieszka Zagrabska
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 17 x 26cm
Stron: 48
Cena: 14 500 zł
Wydawnictwo: TM-Semic
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Streszczenie – uwaga, spoilery!


...Boże, chroń to dziecię...

Colossus, Wolverine, Storm, Cyclops, Phoenix i Nightcrawler żegnają się na płycie lotniska wyspy Muir z Madroxem, Banshee, Polaris i Moirą MacTaggart.
W trakcie lotu powrotnego do posiadłości Xaviera Phoenix pada ofiarą manipulacji Masterminda, używającego swych umiejętności by „cofnąć” ją w czasie i przekonać o łączącym ich namiętnym romansie. Z otępienia wyrywają Cyclops.

Po powrocie do domu okazuje się, że ktoś wtargnął na teren posiadłości Instytutu. X-Men wpadają do budynku tylko po to, by zobaczyć iż to ich mentor, Charles Xavier, znów jest z nimi.

Niedługo później widzimy rozwścieczonego Wolverine’a opuszczającego salę ćwiczeń. W drzwiach mija się z Cyclopsem i Jean Grey. Scott Summers postanawia porozmawiać z Xavierem – jednak ich dyskusję przerywa sygnał Cerebro: odnaleziono dwóch nowych mutantów!

W tym samym czasie Jason Wyngarde – Mastermind – rozmawia o dalszych planach ze swymi poplecznikami z Hellfire Club. Poznajemy w tym momencie Emmę Frost – White Queen.

W Chicago Kitty Pryde wraca właśnie do domu. Nie mogąc wytrzymać bólu głowy kieruje się od razu do swego pokoju. Tam kładzie się na łóżku, jednak chwile później zauważa, że ból znika, ale...już nie jest tam, gdzie znajdowała się przed chwilą. Leży na podłodze, piętro niżej....

W tym czasie jej dom opuszcza Emma Frost, podająca się za przedstawicielkę szkoły ubiegającej się o Kitty. Mija ją zespół Xaviera: sam Charles, Wolverine, Colossus i Storm – w cywilnych ubraniach, reprezentujący Szkołę dla Młodych Talentów.
Xavier zostaje w domu Pryde’ów, by przeprowadzić z nimi rozmowę na temat przyszłości Kitty, zaś ona sama i studenci Xaviera wybierają się do pobliskiej kawiarni.
Podczas spotkania Storm wyjawia Kitty, kim naprawdę jest. W tym momencie kawiarnia zostaje zaatakowana przez trzech odzianych w zbroje przybyszy. Przeciwnicy są dobrze przygotowani do walki z X-Men, jednak szybka zmiana taktyki owocuje zwycięstwem mutantów. I gdy wydaje się, że pozostaje tylko przesłuchać napastników, do gry wkracza White Queen – pozbawiając naszych bohaterów przytomności.

X-Men zabrani zostają na pokład poduszkowca – ale jest jeszcze jeden pasażer pojazdu, o którym nie wie nikt: Kitty Pryde.

Dazzler

Nightcrawler, Cyclops i Jean Grey poszukują drugiego mutanta, którego aktywność wykrył Cerebro. Studenci Xaviera nie zdają sobie sprawy z faktu, iż są pod stałą obserwacją Hellfire Club. Jean i Scott wchodzą do nocnego klubu.

W międzyczasie dochodzi do rozmowy Jasona Wyngarde’a z Sebastianem Shaw, podczas której Mastermind zapewnia o zbliżającym się wielkimi krokami momencie przejęcia kontroli nad Phoenix. Po wyjściu Wyngarde’a Shaw podejmuje rozmowę z Emmą Frost – jak się dowiadujemy w jej ręce wpadł także sam profesor Xavier. Kitty Pryde infiltruje bazę przeciwnika, dostaje się w pobliże Storm i otrzymuje od niej numer telefonu pod jaki ma zadzwonić, by uzyskać pomoc.

W tym momencie Jean Grey zaczepiona zostaje na dyskotece przez Wyngarde’a, który namiętnie ją całuje – całą scenę widzi Scott Summers. Zanim jednak Jean spróbuje chociaż wyjaśnić swoje zachowanie na scenie pojawia się poszukiwany mutant – operująca światłem Dazzler.

Jednocześnie na zewnątrz pilnujący samochodu Nightcrawler zostaje zaatakowany przez kolejnego odzianego w zbroję przeciwnika. Akcja ponownie przenosi się do klubu – kolejnych dwóch agresorów przypuszcza atak na Cyclopsa i Phoenix. Tym z pomocą przychodzi Dazzler, na której umiejętności przeciwnicy X-Men nie są przygotowani. Adwersarze zostają szybko rozgromieni, łącznie z przeciwnikiem Nightcrawlera.

Ostatecznie czwórka mutantów opuszcza zdemolowany klub, mijając po drodze Masterminda...

Beast – Czy to jest możliwe?

Watcher opowiada historie Henry’ego McCoya, , znanego jako Beast mutanta obdarzonego niezwykłą zwinnością. Będąc członek pierwszego składu X-Men McCoy opracował serum, które spowodowało jego przemianę we włochatą bestię. Efekty tej przemiany głęboko dotknęły McCoya – i stały się powodem opuszczenia szeregów grupy.[Yaqza]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-