Komiks

Znakomiks #10

Znakomiks #10

Data wydania: Kwiecień 2004
Seria: Znakomiks
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 68
Cena: 11 zł
Wydawnictwo: Studio Domino
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Ten numer wyróżnia się tym, że w całości jest czarno-biały. Za to, jest nieznacznie grubszy i towarzyszy mu plakat wykonany przez Karolinę Tadych. Jego zawartość to:
- nowość "Kraina Herzoga"
- dokończenie pierwszego epizodu "Kryształ Władcy Światła"
- kolejny odcinek przygód "Jen"
- kontynuacja "Pieśni Mroku"
- wywiad z autorami pierwszego albumu w cyklu "Dogmat" (fragment tego wywiadu prezentujemy już teraz- patrz niżej)
- propozycje komiksowe w rubrykach "W drodze na półkę"
- prezentacja prac czytelników
- zapowiedź nowej serii, znanych autorów, której druk rozpoczniemy w numerze jedenastym!

Fragment wywiadu:

Z autorami pierwszego tomu komiksu "Dogmat" - scenarzystą Łukszem Chmielewskim oraz Piotrem Białczakiem autorem rysunków rozmawia Andrzej Baron

AB : Łukaszu, kiedy powstał pomysł scenariusza i jak długo nad nim pracowałeś?
Ł.Ch.: Pomysł narodził się wiosną 1999 roku, kiedy przeczytałem książkę dwójki francuskich (i bodajże jednego angielskiego) pseudohistoryków. Dowodzili oni jakoby Chrystus nie umarł na krzyżu, a nawet doczekał sie potomków ze związku z Marią Magdaleną. Ta właśnie linia potomków, a nie żaden tajemniczy kielich, jest według nich prawdziwym świętym Graalem. I więcej, jej istnienie ma wpływ na przyszłość świata. Hipoteza być może kontrowersyjna i niedorzeczna, ale też na tyle intrygująca, żeby z kilkoma istotnymi zmianami zbudować wokół niej fabułę sensacyjną z elementami horroru. Praca nad scenariuszem trwała jakieś dwa tygodnie, (pisałem wtedy na zwykłej maszynie) potem były już tylko niezbędne poprawki.
(...)
A.B. : W komiksie przeplatają się wątki współczesne z reminiscencjami z przeszłości.. Rozumiem, że tajemnica ukryta w Twoim scenariuszu sięga daleko wstecz. Jak daleko?
Ł.CH. : To faktycznie tajemnica. Fragmenty tej układanki mamy nadzieję kompilować w kolejnych epizodach. Jeżeli czytelnicy dadzą nam szansę, nie powinni poczuć się zawiedzeni.
(...)
A.B. : Więc, ile części będzie miał twój komiks?
Ł.Ch. : W zamierzeniach cztery albumy. Kolejne epizody będą troszeczkę mniej nastawione na akcję, bardziej na relacje między bohaterami. "Prolog" był faktycznie prologiem, chcieliśmy w nim przedstawić kilka wątków, które z czasem ułożą sie w sensowną całość. Miało być ostro i skomplikowanie, chcieliśmy zacząć w sposób filmowy, bardziej obrazami niż tekstem - mam nadzieję, że się udało.
(...)
A.B. : Czy już pracujecie z Łukaszem nad kontynuacją opowieści?
P.B. : O kontynuacji "Dogmatu" myślimy. Łukasz ma kilka rewelacyjnych pomysłów związanych z rozwojem akcji. Ale kiedy druga część powstanie ... zobaczymy.
(...)

Galerie

Znakomiks #10 Znakomiks #10 Znakomiks #10 Znakomiks #10

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-