baner

Komiks

Andy. Opowieść faktograficzna

Andy. Opowieść faktograficzna

Scenariusz: Typex
Rysunki: Typex
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 185x260 mm
Stron: 562
Cena: 210,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-92-2
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Ten wizualny majstersztyk opowiada o tym, jak mały Andrew Warhola przeszedł drogę od chorowitego dziecka w przemysłowym Pittsburghu do Andy'ego Warhola, enfant terrible nowojorskiego świata sztuki i supergwiazdy światowej popkultury. Nie poprzestając na stworzeniu spektakularnego ilustrowanego portretu Warhola-artysty i Warhola-człowieka, Typex przedstawia również oszałamiający przegląd popkultury XX wieku.

Andy Warhol został okrzyknięty mistrzem sztuki, jako produkcji masowej; człowiekiem, który doskonale zdawał sobie sprawę z siły konsumpcjonizmu i przewidział współczesną obsesję na punkcie przepychu i sensacji. Chwalony i pogardzany za swoją fiksację na punkcie wizerunku, powierzchowności i sławy, Warhol - twórca wyrażenia „piętnaście minut sławy” - jawi się w tej biografii, jako prorok naszej skupionej na celebrytach kultury selfie.

Andy składa się z dziesięciu rozdziałów poświęconych różnym okresom w życiu Warhola, z których każdy zilustrowany jest w radykalnie odmiennym stylu, co odzwierciedla nieustanne dążenie Warhola do odnowy. W swojej pracy i w życiu osobistym Warhol wielokrotnie uwalniał się od stylów, miejsc i ludzi: na przestrzeni ponad 500 stron widzimy, jak kolejno wciela się w pop-art, flower power, punk i hip-hop, by następnie ruszyć dalej zostawiając je za sobą.

Andy: Opowieść faktograficzna to powieść graficzna o monumentalnej skali: wielowarstwowa, zabawna i poruszająca. To także wizualne widowisko, pełne ukłonów w stronę sztuki i muzyki z czasów życia i twórczości Warhola.

Galerie

Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-