Komiks

Najwybitniejsi naukowcy #07: Hypatia: Prawda w matematyce

Najwybitniejsi naukowcy #07: Hypatia: Prawda w matematyce

Scenariusz: Jordi Bayarri
Rysunki: Jordi Bayarri
Wydanie: I
Data wydania: 27 Kwiecień 2022
Seria: Najwybitniejsi naukowcy
Tłumaczenie: Agata Ostrowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 20,5x14,5 cm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154117
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. W tym tomie poznajemy jedną z pierwszych kobiet naukowców – filozofkę i matematyczkę Hypatię z Aleksandrii. Do jej największych odkryć legenda zalicza wynalezienie astrolabium, czyli przyrządu astronomicznego używanego w nawigacji. Dzięki swojej tolerancji i otwartości była osobą bardzo szanowaną w Aleksandrii, a rozległa wiedza i umiejętność logicznego rozumowania powodowała, że zwracali się do niej o radę nawet przedstawiciele władz.

Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, omawiające najważniejsze odkrycia bohaterki, oraz krótkie kalendarium jej życia. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Galerie

Najwybitniejsi naukowcy #07: Hypatia: Prawda w matematyce Najwybitniejsi naukowcy #07: Hypatia: Prawda w matematyce Najwybitniejsi naukowcy #07: Hypatia: Prawda w matematyce

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-