baner

Komiks

Martysia Mścioborówna

Martysia Mścioborówna

Scenariusz: Jan Skarżyński
Rysunki: Jan Skarżyński
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2020
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Stron: 38
Cena: 30,00 zł
Wydawnictwo: Niezależne
ISBN: 9788395714702
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W królestwie Kraka IV mieszkał Mścibór, potężny bohater, który pokonał niegdyś Kamiennego Pielgrzyma. Mężny woj spotkał małą Martysię i prędko zaczął traktować ją jak własną córkę, lecz także zaczął ją szkolić… Minęły lata, a Martysia Mściborówna pod okiem mistrza wyrosła na niezwykle silną wojowniczkę. By zostać prawdziwą bohaterką, dziewczyna musi ruszyć w świat, by nieść innym pomoc.

Tymczasem nad królestwem znowu zawisło widmo całkowitej zagłady – z morza wyłoniły się straszliwe Stolemy…

"Martysia Mściborówna" jest historią dziewczynki znanej z poprzedniego komiksu. Tytułowa Martysia dorosła i właśnie ma przed sobą najtrudniejszą misję – uratować królestwo przed groźnymi Stolemami i stać się prawdziwą, muskularną bohaterką. Czy uda się jej osiągnąć ten cel?

Komiks o Martysi, podobnie jak "Mścibór Potężny" luźno bazuje na polskich i słowiańskich legendach. Tym razem autor rozszerzył świat (tzn. królestwo Kraka) o północne i południowe krańce. Komiks, będący oczywiście sequelem, został napisany w taki sposób, by nawet nowy Czytelnik nie czuł się zagubiony w prastarym świecie Mścibora. Nie zabraknie jednak potężnych pojedynków na bardzo silne pięści. Autor dołożył wszelkich starań, by "Martysia Mściborówna" była bajecznie kolorowym komiksem, dostosowanym do odbiorcy w każdym wieku.

Każdy komiks jest numerowany, zawiera odręczny rysunek i autograf autora. Większość egzemplarzy zawiera również okolicznościowe naklejki z bohaterami komiksu.

Większość środków ze sprzedaży tych limitowanych egzemplarzy komiksu jest przeznaczona na leczenie i rehabilitację Amelki:
https://dzieciom.pl/podopieczni/24640

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-