reklama baner reklama
baner

Komiks

Papieże w historii: Klemens V. Ofiara Templariuszy

Papieże w historii: Klemens V. Ofiara Templariuszy

Scenariusz: France Richemond
Rysunki: Germano Giorgiani
Wydanie: I
Data wydania: 12 Listopad 2020
Seria: Papieże w historii
Oprawa: miękka
Format: 21,6 x 28,5 cm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328142794
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Kolejny tom kolekcji przybliżającej historię zachodniego świata przez pryzmat papiestwa. Tym razem opowieść dotyczy Klemensa V, którego pontyfikat naznaczony był ciągłą walką z próbującym narzucić papiestwu swoją wolę królem Francji Filipem Pięknym. Jednym z punktów zapalnych było dążenie monarchy do zlikwidowania zakonu templariuszy. Ze względu na trwające w Rzymie zamieszki Klemens V zdecydował się przenieść siedzibę papiestwa do Awinionu, co stało się początkiem trwającej 70 lat tzw. niewoli awiniońskiej papieży.

Autorką scenariusza jest francuska historyczka, pisarka i scenarzystka komiksów historycznych France Richemond („Leon I”), zaś rysunków – włoski rysownik i kolorysta Germano Giorgiani, autor rysunków do albumu „La Bête humaine” na podstawie prozy Emila Zoli. Konsultantem historycznym serii oryginalnej jest Bernard Lecomte, dzienikarz, publicysta, slawista, uznawany za jednego z najlepszych francuskich znawców tematyki Europy Środkowo-Wschodniej i Watykanu.

Galerie

Papieże w historii: Klemens V. Ofiara Templariuszy Papieże w historii: Klemens V. Ofiara Templariuszy Papieże w historii: Klemens V. Ofiara Templariuszy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-