Komiks

Komiks szczeciński #2

Komiks szczeciński #2

Scenariusz: Szczepan Atroszko, Łukasz Kubiak, Karolina Walczak, Wojciech Ciesielski, Eryk Stańko, Tomasz Panek
Rysunki: Szczepan Atroszko, Łukasz Kubiak, Karolina Walczak, Wojciech Ciesielski, Eryk Stańko, Tomasz Panek
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2019
Seria: Komiks szczeciński
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 120
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Granda
ISBN: 9788395267543
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W drugim tomie komiksu pojawiają się nie tylko nowe historie, ale również nowi autorzy. Dzięki pierwszej części udało się dotrzeć do kolejnych artystów działających w naszym mieście. Każdy z nich miał swoje pomysły i koncepcje na opowieści o Szczecinie. Całość jest więc bardzo zróżnicowana, co także oddaje charakter miasta.

Szczepan Atroszko sięgnął po historię pirata Wyszaka. Kontynuuje więc tematykę morskich wypraw, którą rozpoczął w pierwszym tomie. Łukasz Kubiak przeniósł nas na Dziki Zachód, jakim był powojenny Szczecin, a przy tym swój komiks utrzymał w konwencji westernowej. Daria Maciąg i Mirosław Wójcik stworzyli teorię spiskową poświęconą podziemiom Szczecina. Komiks „O czym Ci mewa nie powie” Karoliny Walczak prezentuje epizody z historii stoczni Vulcan. Opowieść Wojciecha Ciesielskiego poświęcona jest pamięci prof. Wojciecha Tokarczyka. To również spacer po mieście, który zaczynamy od przyjazdu pociągiem na dworzec główny.

Zupełnie fikcyjne opowieści stworzyli Eryk Stańko i Tomasz Panek. Mimo fantastyczności ich historii z łatwością rozpoznamy w nich Szczecin. „Jedna noc” to wizja miasta z wampirami, zaś w „Dźwigozilli” miasto zaczyna terroryzować tytułowy potwór. Jak skończą się te historie? Przekonajcie się sami! Wybierzcie się z autorami w niezwykłe podróże i dzielcie się nimi z innymi.

Spis treści:

- "Wyszak" - Szczepan Atroszko
- "Podjuchy 19:45. Dziki Zachód" - Łukasz Kubiak
- "Podziemia Szczecina" - Daria Maciąg, Mirosław Wójcik
- "O czym Ci mewa nie powie" - Karolina Walczak
- "Widma szczecińskie" - Wojciech Ciesielski
- "Jedna noc" - Eryk Stańko
- "Dźwigozilla" - Tomasz Panek

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-