baner

Komiks

Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc

Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolor: Val Staples
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2019
Seria: Criminal
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180 x 275 mm
Stron: 224
Cena: 89,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-71-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Criminal to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Prawdziwy tryumf niezawodnego duetu twórców – Eda Brubakera i Seana Phillipsa – w których imponującym dorobku znajdują się także takie tytuły jak The Fade Out (Zaćmienie), Fatale, Velvet, Incognito i Sleeper.
Drugi tom zawiera kolejne z pozoru niezwiązane ze sobą historie, które przeplatają wątki, miejsca i postaci, wciągając czytelnika coraz bardziej i głębiej w zimny, acz niezwykle żywy świat przestępców.
W Umarłych i umierających piękna i pozbawiona złudzeń kobieta wraca do domu w poszukiwaniu zemsty, stając pomiędzy dwoma najlepszymi przyjaciółmi, z których jeden to syn miejskiego króla zbrodni. Jaką rolę odgrywa w tym niebezpiecznym trójkącie nękany wspomnieniami wojny Tegg Lawless? Umarli i umierający to jedna historia, trzy punkty widzenia i powrót do szalonych lat siedemdziesiątych.
Wiele lat temu Jacob Kurtz – bohater Fatalnej nocy – porzucił przestępcze życie, w którym się wychował, by zostać szczęśliwym mężem. Jednak kiedy policja uczyniła go głównym podejrzanym straszliwej zbrodni, jego świat legł w gruzach. Teraz Jacob jest cieniem dawnego siebie. Cierpiący na bezsenność wędruje nocami po mieście, aż do jednej feralnej nocy, kiedy trafia w niewłaściwe miejsce w chwili, która popchnie go ku krętej ścieżce wiodącej od seksu do porwania, napadu i morderstwa.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Criminal vol. 2 #1-7.

Recenzja

Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc [recenzja], Przemysław Pawełek

Galerie

Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc Criminal #02: Umarli i umierający. Fatalna noc

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-