Zuzanna Kapryśna. Jak wychować siostrę - Aleja Komiksu
reklama baner reklama
baner

Komiks

Zuzanna Kapryśna. Jak wychować siostrę

Zuzanna Kapryśna. Jak wychować siostrę

Scenariusz: Wiesława Zaręba
Rysunki: Tomasz Kleszcz
Okładka: Tomasz Kleszcz
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2018
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 176x250 mm
Stron: 120
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kameleon
ISBN: 9788365577085
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Jest to już trzecia publikacja tego autorskiego duetu. Pierwsza jest komiksową adaptacją Bajek Ezopa. Druga, Na kłopoty rada, także komiksową adaptacją, tym razem bajek Iwana Kryłowa. Na kłopoty rada łączy formę komiksową z literacką i co kilka stron komiksów pojawiają się dłuższe bloki tekstowe.

W Zuzannie Kapryśnej. Jak wychować siostrę autorka odwróciła proporcje i obok tekstów zamieściła kilkustronicowe komiksy.

Książka jest prozatorskim debiutem Wiesławy Zaręby, a większość opisanych w niej przygód, oparta jest na autentycznych wydarzeniach.

Podobnie jak w poprzednich pozycjach, autorka kładzie duży nacisk na edukację i wychowanie dzieci. Przedstawiając zabawne przygody dwóch sympatycznych sióstr, stara się jednocześnie wskazać im prawidłowe wzorce postępowania i uwrażliwić na wiele istotnych problemów otaczającej je rzeczywistości. Ola, starsza i teoretycznie mądrzejsza siostra, pomaga rodzicom w wychowywaniu młodszej Zuzi.Ale jak to czasem bywa, życie płata figle, i niekiedy nie wiadomo, kto się od kogo więcej uczy.

Przygody sióstr autorka pokazuje w sposób zabawny i inteligentny, stroniąc od przesadnego i  zbędnego dydaktyzmu.

Czytelników poprzednich publikacji Wiesławy Zaręby do lektury Zuzanny Kapryśnej nie musimy specjalnie zachęcać. Tym, którzy zdecydują się wkroczyć w świat wyobraźni autorki, zaczynając od tej książki, gwarantujemy mądrą i wspaniałą rozrywkę.

Na uwagę zasługują także ilustracje Tomasza Kleszcza, autora znanego już szerszemu gronu czytelników z licznych komiksów i ilustracji do bajek oraz książek dla dzieci. Tomek dał popis swoich niezwykłych umiejętności i stworzył piękne i klimatyczne ilustracje.

[opis wydawcy]

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-