reklama baner reklama

Nowe Teksty

Okładka miesiąca: listopad 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Kosmiczne początki Toma Kinga
Sławinski o "Omega Men. To już koniec"
Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Komiks

ReLife #06

ReLife #06

Scenariusz: Yayoi Sou
Rysunki: Yayoi Sou
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2017
Seria: ReLife
Tłumaczenie: Anna Karpiuk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Cena: 23,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wielkimi krokami zbliża się rocznica szczególnego dnia, który zmienił życie Araty. Z tej okazji Kaizaki postanawia wziąć się w garść i zmierzyć z przeszłością. Tymczasem Oga pod wpływem słów Araty zaczyna uświadamiać sobie kiełkujące w nim uczucia, ale widzi… Kariu spotykającą się z jakimś mężczyzną?!

[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

PRZESZŁOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆPo dwóch tomach spadku formy (a może to jednak chodzi o mnie i nie trafienie z tematami w mój gust?) „ReLIFE” powraca na właściwe tory. Znów dzieje się dużo, duże jest emocji, wzruszeń i humoru. I przede wszystkim akcja jest bardziej zróżnicowana i dynamiczna, co sprawia, że przy opowieści nie można się nudzić.Kaizaki nie był przekonany do eksperymentu ReLIFE, teraz jednak, kiedy już jedna trzecia jego życia jako ucznia trzeciej klasy liceum jest za nim, zaczyna odczuwać smutek na myśl o finale ca lego projektu. Szczególnie, że powoli kończy się pierwszy semestr nauki i czeka go nieco wolnego czasu. To jednak pieśń przyszłości – niedalekiej, ale jednak – a trzeba jeszcze zająć się teraźniejszymi problemami. Jednym z nich jest rocznica samobójstwa Saiki. Kaizaki chce odwiedzić jej grób, jak robił to co roku, jednak najpierw musi wrócić do swojego wyglądu. Spotkanie tam nowych pracowników z firmy, z której odszedł przybiera jednak nieoczekiwany dla niego obrót, mogący zmienić tak wiele w jego życiu.

Jednocześnie w szkole Kaizaki chce zaangażować się w uświadomienie Odze co ten czuje do Kariu (i wzajemnie). Tylko czy potrafi to zrobić, skro sam broni się przed uczuciami do Hishiro? I czy sam wykona w końcu jakiś krok?Dobrze, że wraz z szóstym tomem „ReLiFE” na powrót stał się ciekawszy i bardziej wciągający. Przeszłość głównego bohatera, choć już nam znana, zostaje tu rozbudowana o nowe wątki, które może niewiele wnoszą do całej opowieści, ale na pewno są znakomitym dodatkiem do jego, co już wiemy. Widzimy, jak Kaizaki rzuca pracę, poznajemy konsekwencje tego czynu i ich wpływ na innych. Przede wszystkim jednak zobaczymy, jak wiele obecnie mogą zmienić – i to wcale nie na gorsze.Scenariusz szóstego tomu jest udany głównie za sprawą skupienia się na emocjach. Jak to w tego typu momentach wcześniejszych tomów było, szata graficzna znów stała się mroczniejsza, co mi osobiście bardzo odpowiada. Warto przy tej okazji wspomnieć, że ilustracje na okładce ułożone obok siebie składają się na ciekawą panoramę z bohaterami, mimo, że postacie się powtarzają. Co więcej szósty tom kończy retardacja, która naprawdę intryguje i aż szkoda, że na kolejny trzeba trochę poczekać.Nie trzeba chyba natomiast dodawać nic więcej. „ReLIFE” to dobra manga obyczajowa, momentami wręcz rewelacyjna i mimo wcześniejszego spadku formy, na pewno nie zawodzi. Jeśli lubicie tego typu opowieści, będziecie zadowoleni.