Komiks

#kryzysżywnościowy - Ilustrowana opowieść o bezpieczeństwie żywnościowym

#kryzysżywnościowy - Ilustrowana opowieść o bezpieczeństwie żywnościowym

Scenariusz: Evan D. G. Fraser, Scott Mooney
Rysunki: Scott Mooney, John Perlock, Rocco Commisso
Tusz: John Perlock
Okładka: Scott Mooney
Publicystyka: Przemysław Wielgosz
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2016
Tytuł oryginału: #foodcrisis A graphic novel about global food security
Rok wydania oryginału: 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Juszczak, Magdalena Juszczak
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 245 x 165 mm
Stron: 140
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
ISBN: 978-83-65304-20-9
Komiks w formacie PDF (31 MB) można pobrać w tym miejscu
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
#kryzysżywnościowy jest graficzną opowieścią o wybuchającym w niedalekiej przyszłości kryzysie żywnościowym. Trzymająca w napięciu fabuła porusza takie zagadnienia jak zawłaszczanie ziemi, spekulacje na rynkach żywności i rosnące ceny jedzenia, nierówności globalne i zmiany klimatu. W tle kryzysu rozgrywa się intryga polityczna rodem z House of Cards, w wyniku której dochodzi do nieoczekiwanej wygranej w wyborach prezydenckich w USA.
#kryzysżywnościowy to coś więcej niż literacka fikcja – wszystkie elementy fabuły są oparte na historiach ostatnich kryzysów żywnościowych, takich jak katastrofa ekologiczna Dust Bowl w USA, Wielkie Zagłodzenie w Irlandii, czy ostatnie kryzysy żywnościowe z 2008 i 2011 r.

Autorem komiksu jest Evan Fraser, profesor geografii na Uniwersytecie Guelph (UG) w Kanadzie, dyrektor Instytutu Żywności na UG, który dodatkowo ukończył leśnictwo, antropologię i rolnictwo na Uniwersytecie British Columbia oraz Uniwersytecie w Toronto.

Bezpieczeństwo żywnościowe jest złożonym problemem globalnym, dlatego autor dołączył do komiksu 13 esejów i prawie 200 przypisów, które pomogą czytelni(cz)kom lepiej zrozumieć temat. Polski kontekst zapewnił wstępem „Czy grozi nam głód?” Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – edycja polska.

[opis wydawcy]

Galerie

#kryzysżywnościowy - Ilustrowana opowieść o bezpieczeństwie żywnościowym #kryzysżywnościowy - Ilustrowana opowieść o bezpieczeństwie żywnościowym #kryzysżywnościowy - Ilustrowana opowieść o bezpieczeństwie żywnościowym

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-