Komiks

Łauma

Łauma

Scenariusz: Karol Kalinowski
Rysunki: Karol Kalinowski
Wydanie: III
Data wydania: Listopad 2016
Seria: Łauma
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 235 x 165 mm
Stron: 80
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-49-9
W sierpniu 2017 roku komiks miał dodruk.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Dorotka, dziewczynka z dużego miasta, wyrusza do Łojm, wsi malowniczo położonej w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ale cel tej wizyty szybko przestaje być tylko turystyczny. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej babcia zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po pogrzebie rodzina postanawia w Łojmach zostać. Choć to dla nich szokująca odmiana, mimo paru niewygód życie w chatce na skraju lasu zaczyna im się podobać. I wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego razu tata Dorotki nie zabił węża, mieszkającego pod kredensem...

Tak właśnie zaczyna się „Łauma” Karola „KaeReLa” Kalinowskiego, wyróżniona m.in. nagrodą dla najlepszego polskiego komiksu roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. W tej obyczajowej historii autor brawurowo łączy elementy komediowe, sceny fantastyczne i chwile prawdziwej grozy. A wszystko to głęboko zanurzone w jaćwieskich wierzeniach i legendach.

Dwa wcześniejsze wydania „Łaumy” okazały się wielkim sukcesem i ich nakład bardzo szybko się skończył. Komiksem zainteresowali się również filmowcy i ludzie teatru. Sprzedane zostały prawa do adaptacji filmowej oraz do wersji scenicznej.

[opis wydawcy]

Galerie

Łauma Łauma Łauma Łauma

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-