baner

Komiks

Rozmówki polsko-angielskie

Rozmówki polsko-angielskie

Scenariusz: Agata Wawryniuk
Rysunki: Agata Wawryniuk
Wydanie: II poszerzone
Data wydania: Sierpień 2016
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 176 × 250 mm
Stron: 124
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 9-788364-858413
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Rozmówki polsko-angielskie to autobiograficzna powieść graficzna Agaty Wawryniuk, rysowniczki i graficzki. A skoro to rzecz oparta na jej przeżyciach, związanych z wyjazdem do Anglii i szukaniem tam pracy, to chyba najlepiej będzie oddać jej głos:

Kilka lat temu przydarzyła mi się pewna historia. Wielu pewnie powiedziałoby, że sama jestem sobie winna, ale kto by ich tam słuchał. Ja nie słucham, co sprawia, że czasem ląduję w  dziwnych miejscach.

Tak dziwnych jak na przykład Anglia. Choć akurat czas emigracyjnego bumu sprawiał, że można było poczuć się jak w Polsce. A  kilometrowe kolejki po pracę mogły wy wołać wrażenie, że jest się w Polsce, tylko 20 lat wcześniej.

Czego na szczęście nie pamiętam. Bo skończyłam właśnie 20 lat. I stosownie do wieku wierzę, że pracę znajdę łatwo, na ludzi zawsze można liczyć, a praca w  fabryce też może być zaskakująca.

Co do tego ostatniego, to się nie pomyliłam.

Na podstawie własnych wspomnień Agata Wawryniuk stworzyła opowieść o doświadczeniu całego pokolenia, które postanowiło szukać szczęścia i pracy poza granicami Polski. Część z tych młodych ludzi wyjechała, by przeżyć coś ekscytującego; część chciała szybko zarobić dużo większe niż w kraju pieniądze, inni po prostu dlatego, że w ojczyźnie nie było dla nich żadnego zajęcia. Rozmówki polsko-angielskie – zabawne, lecz chwilami straszne i smutne zarazem – są jedną z pierwszych prób opisania przeżyć współczesnej polskiej emigracji.

Drugie wydanie komiksu wzbogacone zostało o komiksowy wywiad z autorką i szkice.

Komiks powstał przy wsparciu stypendium komiksowego Sklep.Gildia.pl oraz wydawnictwa Ongrys (Leszek Kaczanowski) i Atropos (Artur Wabik) przyznanego w wyniku konkursu na najlepszy debiut komiksowy w roku 2011.

[opis wydawcy]

Galerie

Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-