reklama baner reklama
baner

Komiks

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #09: Ringo

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #09: Ringo

Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Okładka: Andrzej Janicki
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2016
Seria: Z archiwum Jerzego Wróblewskiego
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4 pozioma
Stron: 40
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-61596-82-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Tytułowy Ringo to doświadczony kowboj i strzelec, który przewodzi wyprawie poszukiwaczy złota. Jednak od samego początku pech ich nie opuszcza. Zostają napadnięci przez Indian, psują się wozy i w końcu narasta konflikt wewnątrz grupy. Towarzysze zwracają się przeciwko Ringo i próbują go powiesić na drzewie. Wówczas z odsieczą przychodzi niespodziewany sojusznik...
"Ringo" to klasyczny western, wzorowany na najlepszych filmowych dziełach. Co ciekawe można się w nim doszukać także sporego podobieństwa do późniejszego komiksu Wróblewskiego pt. "Przyjaciele Roda Taylora". Nawet główni bohaterowie są bardzo podobni.
Pierwotnie komiks był drukowany w postaci pasków na łamach Dziennika Wieczornego w 1970 roku. Na potrzeby tego wydania zbiorczego zrekonstruowano drobiazgowo ilustracje, a także przerobiono teksty na wersję z dymkami.
Poza komiksem "Ringo" w tym albumie znalazły się także jego zapowiedzi i reklamy, a także ilustracje Jerzego Wróblewskiego przedstawiające bohaterów serialu "Bonanza".

[opis wydawcy]

Galerie

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #09: Ringo Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #09: Ringo

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-