baner

Komiks

Do You Miss Your Country?

Do You Miss Your Country?

Scenariusz: Monika Szydłowska
Rysunki: Monika Szydłowska
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2016
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 148x148mm
Stron: 176
Cena: 60,00 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-0-9933951-0-9
Wydanie dwujęzyczne: polsko-angielskie.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Temat emigracji dotyczy każdego Polaka: jeśli nie bezpośrednio, to ze strony rodziny lub znajomych. Emigrantem może być każdy: od mechanika do skrzypka, a rozmowy z bliskimi na Skype’ie, zakupy w polskich sklepach czy oczekiwanie na pierwszą wypłatę w funtach bądź euro stały się doświadczeniem pokoleniowym.

Ten uniwersalny temat podejmuje blog Na emigracji, prowadzony od października 2013 roku i obserwowany przez ponad 10 000 fanów. Za pomocą przywodzących na myśl komiks ilustracji opowiada on perypetie emigrantki, która zdecydowała się wyjechać na Wyspy.

Minimalistyczne akwarele wzbogacone są o tekst (zarówno polski, jak i angielski), stosowany dla uwydatnienia niuansów bądź nakreślenia częstych doświadczeń i nieoczekiwanych sytuacji napotykanych przez Polkę poza granicami kraju. Mają one często charakter komiczny — czy to dzięki obnażeniu panujących po obu stronach stereotypów, czy też za sprawą cierpkich spostrzeżeń na temat różnic kulturowych.

W opowiadanej na blogu historii silnie widoczne są wątki autobiograficzne, przez co często zbliża się on do dokumentu. To po trosze reportaż, po trosze pamiętnik, a przede wszystkim artystyczny zapis przeżyć, w którym mogą się przejrzeć jak w lustrze miliony polskich emigrantów i ich bliscy.

Książka Do You Miss Your Country? została opublikowana dzięki wsparciu Instytutu Kultury Polskiej w Londynie


[opis wydawcy]

Galerie

Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country?

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-