baner

Komiks

Stickleback: Chwała Anglii

Stickleback: Chwała Anglii

Scenariusz: Ian Edginton
Rysunki: D'Israeli
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2015
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 146
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Studio Lain
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Londyn, koniec XIX wieku. W tym rozległym mieście mieszkańcy żyją w strachu przed nikczemną postacią, o której wspomina się tylko szeptem. Według plotek jest to szef przestępców, pociąga za sznurki w świecie mieszkańców podziemia, manipulując nimi dla własnych korzyści. Nazywają go Stickleback, a detektyw Valentine Bey i sierżant Leonard Chipps próbują go dorwać. Jednak Stickleback ma oczy i uszy w całym Londynie, a także wierną kadrę poruczników – nie da się łatwo złapać! Stworzona przez Iana Edgintona i D’Israeliego – zwycięską ekipę znaną z „Leviathan” – historia zbrodni i zjawisk nadnaturalnych. Współczesny klasyk od 2000 AD!

Ian Edginton Twórca bestsellerów z New York Times, wielokrotnie nominowany do nagród Eisnera. Jego najnowsze prace to eko-apokaliptyczna saga Hinterkind (DC/Vertigo), Steed i Mrs Peel (BOO), steampunkowy i zębatkopunkowy Stickleback, Ampney Crucis Investigates oraz Brass Sun (2000 AD), czy też oparte na grach Dead Space: Liberation oraz The Evil Within (Titan Books). Stworzył też audiohistorię Torchwood: Army of One dla BBC. Podjął się adaptacji słynnych pisarzy – Cherubs Roberta Muchamore i Noughts & Crosses Malorie Blackman. Jest wyjątkowo płodnym twórcą, w swoim portfolio ma również kompletną adaptację książek o Sherlocku Holmesie na komiks dla imprintu Self Made Hero, kilka tomów Holmesowej apokryfy The Victorian Undead oraz komiksowe wersje Wojny Światów, Scarlet Traces i Scarlet Traces: the Great Game H.G. Wellsa. Mieszka i pracuje w Anglii.

D'Israeli. Pseudonim Matta Brookera, komiksowego artysty działającego od 1988. Najbardziej znany jest ze współpracy z Ianem Edgintonem przy Leviathanie, Kingdom of the Wicked, Wojny Światów, Scarlet Traces i Batman. Na swoim koncie ma też prace w Sandman, razem z Warren Ellis tworzył m.in. Lazarus Churchyard i rewolucyjne SVK. Od 2003 roku blisko związany z 2000 AD, rozpoznawany głównie ze Sticklebacka oraz Low Life, który powstał we współpracy z Robem Williamsem. Z nim też narysował Ordinary. Mieszka w Nottingham i bardzo chciałby mieć kota.

[opis wydawcy]

Galerie

Stickleback: Chwała Anglii Stickleback: Chwała Anglii Stickleback: Chwała Anglii Stickleback: Chwała Anglii Stickleback: Chwała Anglii Stickleback: Chwała Anglii

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-