baner

Komiks

Biblia - Boża historia odkupienia

Biblia - Boża historia odkupienia

Scenariusz: Sergio Cariello
Rysunki: Sergio Cariello
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2014
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 752
Cena: 79 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-8021-043-1
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Biblia i komiks - to zestawienie wydaje się być bardzo odległe, zwłaszcza gdy nie chodzi o książeczkę dla małych dzieci, ale o publikację dla młodzieży, a nawet dorosłych. Ale jest to sprzeczność pozorna.

Komiks kojarzy się z superbohaterami, którzy dokonują niezwykłych czynów. I słusznie, bo z myślą o nich został stworzony – popatrzmy na serie o Batmanie, Supermanie, Spider-Manie, Hellboyu. Ta nowocześnie ilustrowana książka też jest swoistą opowieścią o Superbohaterze i o tych, którzy stają się do Niego podobni, dzięki temu, że Mu zaufali. Wiara – jak przekonują twórcy komiksu - jest jedną z najbardziej fascynujących przygód, obfituje w zaskakujące zwroty akcji i nie brak w niej zagrożeń.

Zarówno w sferze literackiej jak i graficznej, komiks ten daleki jest od większości religijnych książek, w których nie brakuje idyllicznych przedstawień i pastelowych kolorów. Ten komiks to w całości przekazu naprawdę mocna rzecz.

Jego twórcą jest urodzony w Brazylii Sergio Cariello, rysownik znany ze współpracy z takimi gigantami jak Marvel Comics oraz DC Comics. Ukończył prestiżową Joe Kubert School of Cartoon and Graphic Art.

[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

soplic -

Ciekawe może być, zamówiłem zobaczę.