baner

Komiks

Miller i Pynchon

Miller i Pynchon

Scenariusz: Leopold Maurer
Rysunki: Leopold Maurer
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2014
Tłumaczenie: Anna Biskupska
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 146 x 205 mm
Stron: 172
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-83-63892-38-8
Wydanie na polski rynek.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Dla naszych bohaterów, Millera i Pynchona, pozornie łatwe zadanie wytyczenia linii demarkacyjnej rozrasta się do znacznie większych rozmiarów. Najpierw decydują się podjąć ambitniejszego wyzwania i precyzyjnie wyznaczyć punkt kulminacji Wenus, a potem na tej podstawie obliczyć odległość Ziemi od Słońca. W miarę jak uświadamiają sobie skalę tego przedsięwzięcia, ogarnia ich też poczucie bezsensu własnej egzystencji, i z każdym kolejnym pomiarem coraz bardziej skupiają się na tym, jaki kierunek przyjmuje ich życie. Skłonny do melancholii Pynchon rozpamiętuje śmierć ukochanej żony, podczas gdy pragmatyczny Miller z determinacją szuka zapomnienia w rozpuście.

Żal, skrucha, wiara, farsa, druga płeć, dzieci, gadające krokodyle oraz ser – to tylko niektóre z tematów, które porusza dwadzieścia tajemniczych przypowieści Millera i Pynchona. Może i ludzie nauki czują się bezpiecznie w otoczeniu liczb, ale niektórych rzeczy nie da się przełożyć na wykresy.

Leopold Maurer
Urodzony w 1969 r. w Wiedniu. W latach 1988-1994 studiował socjologię na Uniwersytecie Wiedeńskim. Przez kolejne cztery lata był studentem malarstwa i grafiki na wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Żyje i pracuje w Wiedniu i Trautmannsdorfie.
Komiks „Miller i Pynchon” ukazał się w Austrii (Luftschacht), w Anglii (SelfMadeHero), we Francji (Editions Cambourakis) oraz w Japonii (Suisei Inc.)

Wydano dzięki dofinansowaniu ze środków Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.


[opis wydawcy]

Galerie

Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon Miller i Pynchon

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-