baner

Komiks

Dorwać Jiro!

Dorwać Jiro!

Scenariusz: Anthony Bourdain, Joel Rose
Rysunki: Langdon Foss
Kolor: Jose Villarrubia, Dave Stewart
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2014
Tytuł oryginału: Get Jiro!
Rok wydania oryginału: 2012
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Robert Lipski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 160
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-61319-43-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W niezbyt odległej przyszłości, w Los Angeles, gdzie kultura konsumpcji sięgnęła zenitu, miastem rządzą Szefowie Kuchni. Są niczym dawni szefowie gangów, a ludzie dosłownie zabijają się o miejsca w restauracjach. Do tego właśnie miasta przybywa Jiro, renegat i bezwzględny mistrz sushi, zamierzający wcielić w życie swój podstępny plan. Rozpętuje się wojna kulinarna o iście epickim rozmachu. Nikt nie wie, czy po jej zakończeniu pozostanie przy życiu choć jeden z Szefów.

Anthony Bourdain, słynny szef kuchni i autor bestsellerów z listy New York Timesa (Świat od kuchni. W poszukiwaniu posiłku doskonałego, Kill Grill), gwiazda programów Bez rezerwacji i The Layover przy współpracy z Joelem Rose (La Pacifica, Kill Kill Faster Faster, Kruk) stworzył wizję skrajnie konsumpcyjnego świata i zachłannego, żarłocznego społeczeństwa. Ich opowieść zilustrował swoimi szczegółowymi i dynamicznymi rysunkami artysta Langdon Foss.

Cytaty z prasy:

"Dorwać Jiro! odkrywa przed nami dystopijną wersję Los Angeles, gdzie nawet już dziś (w większości) uprzejme i akademickie dyskusje o jedzeniu przeradzają się w ponure gastronomiczne waśnie... Pod pewnym względem Dorwać Jiro! stanowi dla pana Bourdaina zamknięcie pewnego cyklu."

– The New York Times

"Wytrawna mieszanina konfliktów i przemocy. A wszystko to podlane odpowiednim ładunkiem pikanterii."

– USA Today

"Dorwać Jiro! to jeden z najbardziej niezwykłych komiksowych projektów, a zarazem jeden z najsmakowitszych kąsków w swoim gatunku."

– The Onion/AUClub

"Fantastyczna! Wyśmienita lektura! Naprawdę zabawna i smakowita!"

– Jimmy Fallon

"Zjadliwa satyra na kulturę konsumpcjonizmu."

– Publishers Weekly

"Niesamowicie ukazany świat, począwszy od różnych rodzajów sushi i targowisk, po krwawy konflikt i zagrożenie ze strony wojujących wegan – to wszystko nadaje tej powieści graficznej jeszcze większej drapieżności i zuchwałości."

– Huffington Post

[opis wydawcy]

Recenzja

Dawaj to sushi!, Karol Sus

Galerie

Dorwać Jiro! Dorwać Jiro! Dorwać Jiro! Dorwać Jiro! Dorwać Jiro! Dorwać Jiro! Dorwać Jiro!

Komentarze