Komiks

Szninkiel

Szninkiel

Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Wydanie: III zbiorcze
Data wydania: Maj 2013
Seria: Szninkiel, Kolekcja komiksów Grzegorza Rosińskiego
Tytuł oryginału: Le Grand Pouvoir Du Chninkel
Rok wydania oryginału: 1987
Wydawca oryginału: Casterman
Tłumaczenie: Ksenia Chamerska
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 210 x 290 mm
Stron: 192
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3613-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Arcydzieło mistrzów komiksu – Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme'a.

Szninkiel J'on – by nie dopuścić do zagłady swojego świata – musi doprowadzić do zakończenia odwiecznej wojny. Wypełnienie zadania oznacza próbę zmiany porządku całego świata, walkę Dawida z Goliatem, z której nikt nie wychodzi zwycięsko. Autorzy w gorzki sposób pokazują upiorną zabawę Władcy Stworzyciela Światów, który igra ze światami i istotami je zamieszkującymi, by potem zostawić je samym sobie i, co gorsza, zapomnieć o nich...

Opowieść o Szninkielu jest ważnym dziełem w historii komiksu europejskiego i nie daje się łatwo zaklasyfikować. To historia pełna odwołań do Starego i Nowego Testamentu oraz prozy J.R.R. Tolkiena. Szninkiel należy do tych nielicznych komiksów, które kryją drugie dno i pozostawiają czytelnikowi swobodę poszukiwania i odkrywania znaczeń.

Siłą tego dzieła jest również udane połączenie talentów scenarzysty i rysownika. Van Hamme, stawiając poważne filozoficzne pytania, okrasił scenariusz subtelnymi żartami, pięknymi scenami erotycznymi i zaskakującymi zwrotami akcji. Rosiński natomiast po mistrzowsku przedstawił walkę, miłość, okrucieństwo i zmysłowość. Jego rysunki przenoszą czytelnika do świata pełnego fantastycznych stworzeń, przerażających pojedynków i bezlitosnych władców.

[opis wydawcy]


W październiku 2014 roku komiks miał dodruk.


Galerie

Szninkiel Szninkiel Szninkiel

Tagi

Kolekcja komiksów Rosińskiego

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-