baner

Komiks

Komiks. Wprowadzenie do ekonomii #1: Mikroekonomia

Komiks. Wprowadzenie do ekonomii #1: Mikroekonomia

Scenariusz: Yoram Bauman
Rysunki: Grady Klein
Data wydania: Październik 2012
Seria: Komiks. Wprowadzenie do ekonomii
Tytuł oryginału: The Cartoon Introducton to Economics
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 224
Cena: 29,9 zł
Wydawnictwo: Explanator
ISBN: 978-83-928916-6-6

WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nagradzany rysownik Grady Klein połączył swe siły z jedynym na świecie ekonomistą-kabareciarzem Yoramem Baumanem, by stworzyć tandem, który ponurą naukę pozbawił ponurości. Pierwszy tom komiksowego wprowadzenia do ekonomii stanowi najbardziej przystępne i zabawne wprowadzenie do mikroekonomii zawarte na dwustu stronach, jakie kiedykolwiek przyszło lub przyjdzie ci czytać.

Bauman wprowadził elementy „komizmu” do „ekonomii”, z czego słynie wśród wielu amerykańskich kabareciarzy oraz w środowiskach uniwersyteckich w całym kraju, a także na świecie (filmik z jego udziałem pt. Principles of Economics, Translated stał się już kultowy w serwisie YouTube). Jako wykładowca akademicki i nauczyciel na poziomie szkoły średniej Bauman poznał sposób dotarcia z wiedzą do swych uczniów i sprawił, że odpowiada ona potrzebom dzisiejszej młodzieży.

Hal Varian, główny ekonomista firmy Google, napisał kiedyś, że „nie potrzebujemy ekonomii w całkiem nowy wydaniu — musimy jedynie dostrzec to, co jest w niej najfajniejszego, to, co tak naprawdę nigdy nie zostaje omówione na wykładach”. Właśnie ta książka zbiera w całość wszystkie te fajne tematy, które tworzą zręb całej dyscypliny naukowej, jaką jest mikroekonomia. Dzięki temu, bez wikłania się w zbędne szczegóły, możemy poznać istotę drzew decyzyjnych, podstawy teorii gier, teorię opodatkowania oraz analizę marginalną.

Aby uczynić to, co jest już fajne, jeszcze fajniejszym i zabawnym, niezbędna była ręka wyśmienitego rysownika i mistrza komiksu, jakim jest Grady Klein. Obrazek po obrazku, strona po stronie jego ilustracje ożywiają suchą teorię ekonomii. Połączone wysiłki Kleina i Baumana w postaci tego zabawnego i rzetelnie opracowanego komiksu stanowią doskonałe remedium na zawroty głowy, o które może przyprawić Cię niejedna cegła z dziedziny ekonomii stojąca na półkach bibliotecznych...
Spis treści:
Część 1:
Jednostka optymalizująca wybory

Rozdział 1 Wprowadzenie
Rozdział 2 Drzewa decyzyjne
Rozdział 3 Czas
Rozdział 4 Ryzyko
Rozdział 5 W grupie raźniej

Część 2
Interakcje strategiczne

Rozdział 6 Krojenie tortu na kawałki
Rozdział 7 Optimum w sensie Pareto
Rozdział 8 Gry w postaci strategicznej
Rozdział 9 Aukcje
Rozdział 10 Zależności między wieloma podmiotami

Część 3
Interakcje rynkowe

Rozdział 11 Podaż i popyt
Rozdział 12 Podatki
Rozdział 13 Analiza marginalna
Rozdział 14 Elastyczność
Rozdział 15 Ujęcie ogólne
Rozdział 16 Wnioski końcowe
Słowniczek

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-