baner

Komiks

Usagi Yojimbo #02: Samuraj

Usagi Yojimbo #02: Samuraj

Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Okładka: Stan Sakai, Tom Luth, Greg Sadowski
Wydanie: II
Data wydania: Sierpień 2012
Seria: Usagi Yojimbo
Tytuł oryginału: Usagi Yojimbo Book Two: Samurai
Wydawca oryginału: Fantagraphics Books
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 13x20 cm
Stron: 144
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4783-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi tom słynnej sagi o króliku samuraju Miyamoto Usagim.

Akcja serii dzieje się w siedemnastowiecznej Japonii po zakończeniu wojny domowej. Kontrolę nad poszczególnymi regionami kraju przejmują, należący do klasy panującej i postępujący zgodnie z zasadami honoru, samurajowie. Nastają czasy stabilizacji i wyciszenia wewnętrznych niepokojów, okres politycznych intryg i cichych starć o władzę.

Otwierająca album historia przenosi nas w czasy dzieciństwa i dorastania długouchego samuraja. Drogi Usagiego i Gena, którego poznaliśmy w pierwszym tomie, ponownie się krzyżują w chwili, gdy królik zabija Gunichiego. Wydarzenie to stało się dla Usagiego okazją, by opowiedzieć Genowi o swoim dzieciństwie w małej wiosce, o nauce sztuk walki u Katsuichiego, mistrza miecza, o tym, jak wybrał drogę samuraja oraz o Gunichim, z którym połączyła go burzliwa przyjaźń.

Pozostałe krótsze historie opowiadają o niezwykłych przygodach Usagiego podczas jego samotnej wędrówki. Samuraj musiał zmierzyć się z morderczym bagiennym potworem Kappą, innym razem został zaatakowany przez bandę miejscowych zbójów. Na swojej drodze Usagi napotkał także znajdującego się w niebezpieczeństwie biednego robotnika wyrabiającego jedwab. Aby cało wyjść z opresji, nasz bohater będzie musiał nieraz wykazać się swoją samurajską mądrością i sprytem, a niekiedy nie pozostanie mu nic innego, jak tylko liczyć na szczęśliwy splot okoliczności…

„... jeden z najbardziej oryginalnych, pomysłowych, spójnych komiksów na świecie”. STAN LEE – Marvel Comics

Galerie

Usagi Yojimbo #02: Samuraj Usagi Yojimbo #02: Samuraj

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-