baner

Komiks

Star Wars Komiks #39 (11/2011): Kłopoty rebeliantów

Star Wars Komiks #39 (11/2011): Kłopoty rebeliantów

Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2011
Seria: Star Wars Komiks
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 64
Cena: 6,50 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Numer 11/2011 ma wyjątkowo więcej stron niż zwykle, bo aż 64 (bez zmiany ceny) i znalazły się w nim dwie historie.

KRÓTKIE, SZCZżŚLIWE ŻYCIE ROONSA SEWELLA Sojusz dla Przywrócenia Republiki, nazywany częściej Sojuszem Rebeliantów, powstał na dwa lata przed bitwą o Yavin, w znacznej mierze dzięki staraniom senator Mon Mothmy. Organizacja od początku borykała się z olbrzymimi problemami zbrojeniowymi, zaopatrzeniowymi czy logistycznymi. Imperium jeszcze na krótko przed swoją klęską miało kilkunastokrotną przewagę w sprzęcie i statkach komicznych. Z historii generała Roonsa Sewella, bohatera początków Sojuszu, dowiadujemy się z niej między innymi, jak do rebeliantów dołączył Jan Dodonna. Ten generał dowodził później atakiem na pierwszą Gwiazdę Śmierci, prowadzonym z tej samej bazy na księżycu Yavin 4, w której na kartach komiksu snuje opowieść o swoim wybitnym poprzedniku.

TAJEMNICA TET-AMI Komiks przedstawia jedną z misji Mace'a Windu z lat poprzedzających czasy filmowe. Dawny uczeń samego Yody wybiera się na polecenie Rady Jedi do miasta Carthas na planecie Benja-Rihn w Środkowych Rubieżach. To jedna z nielicznych w uniwersum Star Wars historii, podejmujących temat paradoksów czasowych.

Galerie

Star Wars Komiks #39 (11/2011): Kłopoty rebeliantów Star Wars Komiks #39 (11/2011): Kłopoty rebeliantów Star Wars Komiks #39 (11/2011): Kłopoty rebeliantów

Tagi

Star Wars

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-