baner

Komiks

Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota

Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota

Scenariusz: John Arcudi
Rysunki: Zach Howard, Gabriel Andrade
Kolor: Wes Dzioba
Okładka: Zach Howard
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2011
Seria: Komiksowe hity
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
96-stronicowy kwartalnik zawierający komiksy związane z bestsellerowymi grami komputerowymi i przebojami kinowymi. Pismo o szerokiej tematyce: science fiction, fantastyka, horror, akcja, przygoda. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.W tym numerze prezentujemy komiks Aliens (Obcy): Dusza robota. Wkraczamy do świata przyszłości i krwiożerczych Obcych. Jakiś czas po tym, gdy na statku Nostromo pojawił się ósmy pasażer, grupa naukowców zmierza na inną, odległą planetę, gdzie korporacja wydobywcza odkryła ruiny miasta, zbudowanego przez nieznaną cywilizację. To archeologiczna sensacja wszech czasów. Wśród reliktów dawnej kultury naukowcy odnajdują i uwalniają śmiertelne, Obce niebezpieczeństwo. Obcy, potworni kosmici, wystawiają na próbę ludzkie charaktery i dusze, zaś cały świat staje na głowie. Morderca okazuje się przyjacielem, strach pozwala zachować zimną krew, a najwięcej człowieczeństwa ma w sobie ten, kto powinien być go całkiem pozbawiony. Zanurz się w mroczną, pełną dwuznaczności opowieść wymyśloną przez Johna Arcudiego (Hellboy: Opowieści niesamowite), narysowaną mistrzowską kreską Zacha Howarda, która precyzyjnym detalem uwiarygodnia świat przyszłości, nie odbierając mu posępnego uroku.Niniejszy komiks jest powrotem do korzeni serii o Obcych, to klaustrofobiczny, kameralny dramat człowieczeństwa mierzącego się z tajemniczą oraz niewyobrażalną grozą, czającą się zarówno na zewnątrz, jak i skrywaną w duszy. Pasjonująca lektura, zmuszająca, aby zastanowić się, co tak naprawdę czyni nas ludźmi i czy nasze uczucia nie są przypadkiem pomyłką Natury?...

[opis wydawcy]

Galerie

Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota Komiksowe hity #03 (01/2011): Obcy: Dusza robota

Tagi

Komiksowe hity

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Cello -

Komiks z obcymi jest kiepski, ale Predator i Mass Effect były jeszcze gorsze. Nie wiem co za cel przyświeca Egmontowi w wydawaniu takich chłamów. Jakoś TM-Semic pokazał, że są i dobre komiksy z Predatorami i Alienami.

endrju -

No niestety komiks z obcymi jest po prostu kiepski, ale czegóż sie tu spodziewać za taką cenę. No cóż ja pociągnę temat i powiem, że nasz rynek komiksowy jest w tym momencie w naprawdę ciężkim położeniu. Po 1 Vat

Po 2 kłopoty z empikiem

po 3 wykruszająca się stała, żelazna klientela.

Mamy koncówke stycznia i w tym czasie ukazał się słownie jeden ciekawy komiks (Pinokio). To jest jeden z najsłabszych miesiąców komiksowych od niepamiętnych lat. Jeżeli kolejne miesiące będą wyglądały w ten sposób, to naprawdę nie będzie dobrze. Star wars, komiksowe hity, fantasy komiks, adaptacje kinowych hitów takie pozycje nie uratują rynku komiksowego w Polsce. Jeżeli wydawcy nie obudzą się, to komiks ponownie zejdzie do podziemia, imprezy komiksowe podupadną, sklepy komiksowe będą znikać jeden po drugim. Ja rozumiem, że teraz jest trudny okres dla wydawców komiksów w Polsce, ale żeby przez cały styczeń pojawił sie jeden dobry komiks, to już jest chyba lekka przesada. Powtarzam poczatek roku pod względem komiksowym jest po prostu T-R-A-G-I-C-Z-N-Y i jest to naprawdę powód do poważnych zmartwień.

Na reklamę trzeba mieć pieniądze, niestety. Egmont postanowił iść w kierunku masówki, a reszta oferty poszła w odstawke i jest to smutna rzeczywistość.

AndrewK1 -

Przeczytałem trzeci komiks z tej serii. I ja się pytam: jakim prawem ta seria ma w nazwie słowo HITY??!!

Przecież to czysta PROFANACJA!!!!Tak słabego komiksu z alienami to już dawno nie czytałem, scenariusz denny, klimatu brak, i kto wymyślił opis do tej serii, jakby to był dramat/thriller psychologiczne Davida Finchera?? Jedyny plus to rysunki Zacka Howarda, facet ma talent. Ale to za mało by uratować ten komiks i serię w moich oczach.Boże litości, naprawdę zastanawiam się wg jakiego klucza Egmont wydaje ostatnio swoje komiksy. Dziwi mnie ten wysyp Star Wars, Donaldów i pomyłek w postaci tej nieszczęsnej serii, czy innych Tronów.Jakim cudem tak duże wydawnictwo, jest w stanie wydawać takie popierdółki, jednocześnie zapominając o prawdziwych hiciorach - Sandmanie, Hellboyu, Batmanie, Baśniach itp.

Jak można ograniczać dystrybucję Fantasy Komiksu, a wydawać w kioskach takie bzdety?? W ogóle widzę tu brak jakiejkolwiek logiki!!I nie chce mi się już słuchać o kryzysie, empikach, czy słabej czytelności w Polsce. Jak się wydaje komiksy to trzeba jakoś zainteresować czytelnika, nakręcić promocję, zrobić jakaś kampanię reklamową czy coś w tym stylu, a nie nazywać byle SHIT hitem, i jeszcze w odpowiedziach na forum lekceważyć czytelników i zwalać całą winę za obecną sytuację na nich.Wiem że wyrzucam w tej chwili wszystko to co leży mi na wątrobie, ale mam przeczucie, że nie tylko ja jestem takiego zdania. Mam nadzieję ze ktoś z Egmontu to przeczyta, i weźmie się za poprawę polityki wydawniczej KŚK.