baner

Komiks

Osiedle Promieniste

Osiedle Promieniste

Scenariusz: Inio Asano
Rysunki: Inio Asano
Data wydania: Listopad 2010
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 150 x 210 mm
Stron: 216
Cena: 29,0 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 978-83-60740-53-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Osiedle Promieniste to całkiem normalne japońskie blokowisko. Mieszkańcy pracują, bawią się, chodzą do szkoły, żyją i umierają... Ostatnio zwłaszcza umierają, gdyż liczba samobójstw w tej dzielnicy jest niewiarygodnie wysoka. Czy to przytulne osiedle na przekór swojej nazwie skrywa jakąś mroczną tajemnicę?

Inio Asano w "Osiedlu Promienistym" ociera się o realizm magiczny, zaglądając do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy i poddając swoistej analizie oraz krytyce dzisiejsze społeczeństwo. Jego szczegółowa kreska jest niebywale czytelna, a drugi plan zaskakuje abstrakcyjnymi żartami.

Inio Asano urodził się w 1980 roku. Pochodzi z prefektury Ibaraki, karierę komiksową rozpoczął w 1997 roku, a w 2001 zdobył nagrodę GX dla nowych talentów. Cechą charakterystyczną jego twórczości są szczegółowo zagospodarowane tła, na drugim planie można odnaleźć żarty czy ukryte przesłania. Asano w nienachalny sposób wplata w rysunki komiksowe elementy fotografii. Jeden ze stworzonych przez niego bohaterów, surrealistyczny ptaszek Punpun, już stał się swoistą ikoną popkultury - w Japonii sprzedawane są gadżety z jego podobizną.

Komiks dla dorosłych.

[opis wydawcy]

Recenzja

Osiedle promieniste, Maciej Gierszewski

Galerie

Osiedle Promieniste Osiedle Promieniste Osiedle Promieniste

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-