dd1

Polska na "Quinzaine de la BD" ---- :: Sprawdź komentowany news.

:: Sprawdź komentowany news. ---- :: Sprawdź komentowany news.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Polska na "Quinzaine de la BD"

Postautor: Glorfindel » wt 16.05.2006 2:37

A dlaczego wśród polskich młodych zdolnych zabrakło: Filipa Myszkowskiego, Macieja Simińskiego, Clarence'a Weatherspoona, Kamila Kochańskiego, Janusza Ordona i kilku innych? A jesli jest tam Jerzy Ozga i Jezierski, to dlaczego nie ma Janickiego czy Michalskiego?
Czyżby po raz kolejny nie wystarczyło byc znakomitym twórca, a trzeba byc jeszcze dodatkowo czyims kumplem?
Glorfindel
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 231
Rejestracja: pt 14.04.2006 0:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polska na "Quinzaine de la BD"

Postautor: Yaqza » wt 16.05.2006 8:55

Z tego, co dowiedziałem się od Pana Wojtka Birka wynikało, iż wystawa przygotowywana była pod duża presją czasu - a od dyscypliny twórców zależało czy ich prace na czas zostaną nadesłane do Łodzi, gdzie "składano" wystawę.
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Polska na "Quinzaine de la BD"

Postautor: turu » wt 16.05.2006 9:19

Na podeslanie prac ludzie mieli po 3-4 dni, tworcow godnych pokazania na takiej wystawie zebraloby sie ponad 100, wiec organizatorzy musieli przeprowadzic jakas selekcje (czym sie kierowali? nie wiem).
Z odpowiedzialnym za dzial "wspolczesny komiks polski" Szymonem Holcmanem rozmawialem moze dwa razy w zyciu, lacznie moze 3 minuty, wiec zarzut "kumplowstwa" prosze sobie w buty wsadzic.
turu
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Polska na "Quinzaine de la BD"

Postautor: Azirafal » wt 16.05.2006 10:04

Iiiii tam, Turu :) Nie bierz tak wszystkiego do siebie. Nie zauważyłem, by Ciebie konkretnie ktoś wskazał paluchem ;)

Najpewniej rzeczywiście część nie nadesłała prac na czas, a reszta... cóż, ja tam nie wiem jakie kryteria stawiała komisja, nie byłem przy tym, ale też nie widzę potrzeby roztrząsania kwestii uczciwości...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska na "Quinzaine de la BD"

Postautor: Glorfindel » wt 16.05.2006 11:13

O presji czasu słyszałem, ale do wymienionych przeze mnie autorów nikt sie nie zwracał - wiec nie ma argumentu, że zawalili sprawe i nie przesłali prac. Po prostu obecność kilku przeciętnych czy sztucznie kreowanych twórców w tym zestawieniu na wystawe na pewno nie stanowi o reprezentatywności polskich rysownikow. Sredni poziom polskich rysownikow jest lepszy, niż można będzie wywnioskować oglądając wystawe. A krytukują wybór, bo mi się nie podooba, podobnie jak decyzja Janasa co do skaldu reprezentacji ;) I autorzy wystawy nie sa Trybunałem Konstytucyjnym, zeby byli pozbawieni prawa do ich krytyki. W moim przekonaniu dali ciała i mam nadzieje, ze przy okazji następnej wystawy będzie po prostu lepiej! Bo nie pokazać tam Myszkowskiego to naprawdę wstyd !!!!!
Może zachęceni dyskusjż wyjawiż czym się kierowali w doborze rysowników: znajmościa numerów telefonów do nich, miejscem zamieszkania, liczba publikacji czy swoim widzimisie ? Janas powiedział uczciwie, że Dudka nie wziął, bo nie grał w klubie, a Farankowskiego, bo nie strzelił gola od stycznia ;)
Glorfindel
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 231
Rejestracja: pt 14.04.2006 0:53
Lokalizacja: Bydgoszcz


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron