dd1

My Hero Academia. Akademia bohaterów. Team-up mission #03 ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

My Hero Academia. Akademia bohaterów. Team-up mission #03

Postautor: wkp » wt 03.10.2023 5:03

SZKOLNE ŻYCIE BOHATERÓW

I kolejny tomik „MHA: Team-Up Missions” pojawił się na rynku. Kolejni bohaterowie, kolejne akcje, kolejne dodatki i przerywniki. No i jest Mineta w roli głównej tym razem, co prawda w jednej tylko historii, ale zawsze coś, bo ja tego bohatera lubię tak bardzo, jak bardzo mnie wkurza. A całość po prostu sympatyczna jest, mocno przegadana – no nie znajdziecie tu strony, gdzie nie byłoby żadnych dialogów (stron tytułowych oczywiście nie wliczam) – ale dzięki temu bardziej treściwa. A że każdy rozdział jest niezależną historią, możecie brać i czytać w dowolnym momencie, choć wiadomo, że najwięcej znajdą tu dla siebie miłośnicy serii, dobrze znający ją, a nawet filmy kinowe.

Mineta i psy! Tulenie drzew i Midorita oraz Bakugo! Zakupy! A nawet wizyta w Zoo! W życiu naszych bohaterów wiele się dzieje, oj wiele, a co z tego wyniknie?

Okej, więc tak, na wstępie napisałem coś o filmach z serii „My Hero Academia”, że ci co je znają, znajda tu coś dla siebie – taki był mniej więcej sens. No bo tak jest. Od samego początku twórcy odnoszą się w ten czy inny sposób do tych produkcji, już w pierwszym tomie mieliśmy postać Melissy Shield, stworzoną na potrzeby pierwszej kinówki. Teraz zaś mamy jeszcze Rody’ego Soula i jego rodzeństwo, którzy pojawili się dotąd tylko w drugim filmie z serii, a sam rozdział szesnasty to w ogóle taki epilog do tego obrazu. A w przyszłości (w niewydanym jeszcze nawet tomiku 6) pojawią się jeszcze Katsuma i Mahoro Shimano z ostatniej kinowej produkcji.

No i właśnie takimi smaczkami dla fanów seria ta stoi. A jest ich więcej, jak chociażby szansa zobaczenia niektórych bohaterów jeszcze sprzed wydarzeń głównej opowieści. Jednocześnie, jak pisałem, poszczególne rozdziały to zamkniemy, niezależne historie, więc wystarczy wiedzieć, że rzecz dzieje się wśród uczniów szkoły superbohaterskiej, którzy posiadają supermoce i biorą udział w różnych akcjach – a to wynika przecież z samej opowieści, tytułu nawet – by wejść w to wszystko nawet nie znając „My Hero Academii” jako takiej.

A warto? Kto lubi shounenowe akcje, ale takie spokojniejsze nieco, bardziej komediowe i na mniejszą skalę, jak najbardziej będzie zadowolony. To, co epickie i poważne pozostało dla serii głównej, tu mamy pomniejsze sprawy i kwestie, tak niezobowiązująco, na luzie, bo wiadomo, że żadna poboczna seria robiona przez inną ekipę nie może ingerować w samo „MHA”. Ale i tak dobrze się to czyta, fajnie wszystko to wygląda i będąc spójnym z oryginałem, ma też własny charakter.

Ot fajna rzecz i tyle. Może nie poziom to głównej serii ani nawet dodatku „Vigilante”, ale nadal sympatyczna rozrywka. I miłe dopełnienie całej reszty.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2404
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości