dd1

Z importu - Batman: Noel ---- :: Sprawdź komentowany artykuł.

:: Sprawdź komentowany artykuł. ---- :: Sprawdź komentowany artykuł.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Z importu - Batman: Noel

Postautor: ghy_ghy » wt 02.10.2012 7:01

Świetna recenzja. Dickens miał nie jedną ekranizację kinową, przyszła pora na drugą obrazkową. Szata graficzna powala na kolana i nie daje się szybko z nich podnieść. Szkoda tylko, że jedyny egzemplarz na allegro kosztuje aż 100 złoty... :(
ghy_ghy
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: wt 25.09.2012 20:48
Lokalizacja: Olsztyn

Z importu - Batman: Noel

Postautor: vision2001 » sob 24.11.2012 16:51

Nie rozumiem czemu wiele osób porównuje projekt postaci Jokera wykonanego przez Bermejo jako odwzorowanie wyglądu Heatha Ledgera z "Mrocznego Rycerza". Nie raz nie dwa Bermejo (czy nawet Azzarello) tłumaczył, że wygląd tej postaci został już stworzony znacznie wcześniej (bo już w 2005r.) niż pomysł na Jokera w filmie Nolana. Więcej info np. tutaj: http://www.rkmbs.com/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/902719/fpart/1 czy też tutaj: http://forums.superherohype.com/showthread.php?t=292368 )

Jak dla mnie "Noel" jest świetnie napisany. Narracja opowiadająca o "Scrooge'u" jest rewelacyjnie przeprowadzona. I nie dziwne, że kanwa scenariusza jest przewidywalna - przecież jest to odwzorowanie "Opowieści wigilijnej".
Dodatkowo bardzo mi się podoba przedstawienie Batmana/Bruce'a Wayne'a jako człowieka z krwi i kości - przeziębienie może trafić się nawet bohaterowi ze uniwersum DC ;)
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Z importu - Batman: Noel

Postautor: fragsel » sob 24.11.2012 17:49

vision2001 pisze:Dodatkowo bardzo mi się podoba przedstawienie Batmana/Bruce'a Wayne'a jako człowieka z krwi i kości - przeziębienie może trafić się nawet bohaterowi ze uniwersum DC ;)


No i pomysł jest tak oryginalny, że w latach 60-tych przytrafiało się to Peter'owi Parker'owi tylko w co trzecim numerze The Amazing Spider-man
fragsel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: wt 27.09.2011 9:19
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości