reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Piękny finał dobrej serii
Sławiński o "Czarny Młot #04: Era Zagłady. Część 2"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Recenzja

Do piekła i z powrotem

Michał Grygiel recenzuje Wolverine. Jason Aaron. Tom 3
6/10
Do piekła i z powrotem
6/10
Nie mam pojęcia, jak na jakich zasadach autorzy Marvela rozliczają się ze swoim wydawcą, ale po lekturze trzeciego tomu Wolverine'a mam teorię. Nie wiem, jak pozostali, ale Jasona Aarona podejrzewam o honorarium liczone od wklepanych przez niego w klawiaturę znaków. Logan jest człowiekiem niewielu słów. Zwykle milczy, co najwyżej warczy, a świadczą o nim jego czyny. Nowy album to jednak inne podejście do tematu.

Składający się na tomik historie pełne są przemów, napompowanych i przeciąganych. Biorąc pod uwagę skalę wydarzeń, to nie jest to aż tak dziwne, zwłaszcza że w pierwszej z historii Logan musi współpracować z gadatliwym i wyjątkowo nawet jak na siebie męczącym Pająkiem z sąsiedztwa. Bohaterowie wbrew sobie zostają wysłani w kolejne podróże w czasie. Odwiedzając różne momenty z historii uniwersum Marvela, nie wiedzą do końca, kto i w co ich uwikłał i chcąc-nie chcąc, są na siebie zdani. Brzmi obiecująco, tylko że fabuła jest tu zaledwie pretekstem do regularnego mrugania okiem do fanów. Kolejna z historii skupia się na losach Logana i podobnie jak wcześniejsza odchodzi od typowych dla tego bohatera wątków. To nie western, nie noir, tylko historia z pogranicza horroru. Nadnaturalne siły ściągają Wolverine'a na dno piekła, tymczasem na powierzchni ziemi jego przyjaciele muszą zmierzyć się z nadnaturalnym bytem, który nawiedził ciało niezniszczalnego mutanta.

Jason Aaron to sprawny narrator i w najnowszym tomie dalej czuć tu porządne rzemiosło, ale scenarzysta utracił gdzieś szorstkość, wartkość i tę iskrę, która była obecna w pierwszych opowieściach o Wolverine'ie jego autorstwa. Być może to efekt kolejnych przemów, monologów wewnętrznych i przeciągania scen, by wypełnić zeszyt. Jednocześnie trudno nie docenić tego tomu za rysunki - kolejni autorzy, od Adama Kuberta począwszy, reprezentują tu rzemiosło wysokiej próby.

Trzeci tom Aaronowego Logana to przyzwoite czytadło. Wprawdzie szpony Wolverine'a i pióro Aarona nieco się stępiły, ale w dalszym ciągu mamy do czynienia z dużo przyjemniejszą lekturą niż serie tego autora wydane w ramach Marvel Now.

Opublikowano:Wolverine. Jason Aaron. Tom 3

Wolverine. Jason Aaron. Tom 3

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Adam Kubert, Daniel Acuna, Jefte Palo, Renato Guedes
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2018
Seria: Wolverine, Marvel Classic
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 456
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328127524
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Do piekła i z powrotem Do piekła i z powrotem Do piekła i z powrotem

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-