baner

Recenzja

Powiew świeżości

Tomasz Kleszcz recenzuje Zabij albo zgiń #02
8/10
Powiew świeżości
8/10
Zabijanie trwa. Zawsze znajdą się mniej lub bardziej zwyrodniali ludzie zasługujący na śmierć. Z każdym kolejnym morderstwem sprawa narzucona przez demona wydaje się odrobinę mniej przerażająca. Powszednieje, ba - ta krucjata zaczyna wyglądać na naprawdę dobry i owocny sposób na spędzanie życia. Dylan sam w sobie dostrzega zachodzące zmiany. Nabywa odruchów i opanowania, o które kilka miesięcy wcześniej sam by się nie podejrzewał.

Dzięki takim zabiegom Brubaker udowadnia, że pisząc skrypt do tej opowieści, jest w formie. Powielanie wciąż tego samego schematu zabijania zbrodniarzy pod naciskiem Demona oraz śledzenie zawiłych losów niemogących się ostatecznie dogadać kochanków wzbogaca nowymi rozwiązaniami, które dostarczają powiewu świeżości. Do akcji wkraczają dwie ważne dla rozwoju fabuły kobiety. Dawno nie widziana, stara miłość spotkana przypadkiem na ulicy skomplikuje jeszcze bardziej relacje pomiędzy Dylanem a Kirą. Daisy to namiętna, żywiołowa dziewczyna pracującą w galerii sztuki, która wniesie swój wkład nie tylko w wątek miłosny. Druga kobieta ma na imię Lilly, należy do wydziału nowojorskiej policji i mieliśmy ją - tylko epizodycznie - okazję już poznać. Policjantka dostrzega związek pomiędzy pozornie niepołączonymi sprawami i zaczyna mocno drążyć temat, sprawiając głównemu bohaterowi nieprzewidzianie duże trudności.

Komiks ponownie czyta się świetnie. Scenarzysta w taki sposób operuje językiem, że w zasadzie płyniemy przez lekturę. Czy Dylan oszalał, czy nie? Kiedy powinie mu się noga? I dokąd zaprowadzi go ta niezwykła sytuacja, w jakiej się znalazł? Każde z tych pytań wydaje się znajdować odpowiedź, by kilka stron później czytelnik został zbity z pantałyku.

W kwestii oprawy graficznej nic się nie zmieniło. Świetne ilustracje Phillipsa oraz genialne kolory Breitweiser dostarczają rewelacyjnych efektów, na które absolutnie nikt nie powinien narzekać.

Zabij albo Giń #2 rozwija akcję jedynki w sposób przemyślany, ciekawy i wciągający. Dobrze napisana historia z przekonująco skonstruowanymi postaciami, poruszająca - pomimo fantastycznego charakteru - jak najbardziej realne zagadnienia. Idealny duet artystów dostarczający prac na najwyższym poziomie. Zdecydowanie jedna z ciekawszych aktualnie serii na rynku.

Opublikowano:Zabij albo zgiń #02

Zabij albo zgiń #02

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2018
Seria: Zabij albo zgiń
Tytuł oryginału: Kill Or Be Killed, Vol. 2 TP
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 176
Cena: 44,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 9788381103411
WASZA OCENA
8.50
Średnia z 2 głosów
TWOJA OCENA
8 /10
Zagłosuj!

Galerie

Powiew świeżości Powiew świeżości Powiew świeżości

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-