baner

Recenzja

Deadpool zwariował

Michał Grygiel recenzuje Deadpool #08: Axis
4/10
Deadpool zwariował
4/10
Deadpool ostatecznie zwariował. Rozgadany najemnik z czynnikiem gojącym, fatalną cerą i niezamykającą się jadaczką od zawsze miał kręćka, który w połączeniu z pociągiem do przemocy dawał zaskakujące rezultaty. Tym razem jednak Wilson przebija sam siebie. Owoc eksperymentalnego programu, który uczynił z niego maszynę do zabijania, chce czynić Dobro.

Pomysł na ósmy tom serii brzmi dość przewrotnie i oryginalnie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Posehn i Duggan uczepili się jedynego konceptu, który pojawił się w ich głowach, bo z najlepszych pomysłów już się wystrzelali. Nowy Deadpool to niemalże sklejka z dotychczasowych wątków, ale wpisana w tło eventu Axis. Jest tu wątek córki Wilsona, koreańskich X-menów, zemsty Draculi, coraz gorzej układających się relacji z żoną, ale wszystko to jest mało zajmującą mieszanką dość pokracznie wiążącą się w jedną fabułę. Przyswajania tomu nie ułatwia też wpisanie go we wspomniany event, przez co kolejne wydarzenia dla osób, które pomijają crossovery, mogą być umiarkowanie zrozumiałe. Nawet ostatni zeszyt, będący jako kolorowanka dla kilkulatków formalną zabawą, jest zwyczajnie męczący.

Deadpool szukający w sobie dobra i spokoju to coś nowego, niestety nie jest przez to ani zabawniejszy, ani ciekawszy. Gdzieś uleciała część rubasznego humoru, a autorzy praktycznie zapomnieli o łamaniu czwartej ściany. Ósma odsłona serii wydaje mi się dość odległa poziomem od pierwszych tomów cyklu. Szkoda.

Opublikowano:Deadpool #08: Axis

Deadpool #08: Axis

Scenariusz: Brian Posehn, Gerry Duggan
Rysunki: Mike Hawthorne, Scott Koblish
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2018
Seria: Deadpool, Marvel Now
Wydawca oryginału: Marvel
Tłumaczenie: Oskar Rogowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 132
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328127944
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Deadpool zwariował Deadpool zwariował Deadpool zwariował

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-