Nowe Teksty

Starzejąca się klasyka
Kleszczo "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"
Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Grzech Wade'a Wilsona

Michał Grygiel recenzuje Deadpool #07: Grzech pierworodny
5/10
Grzech Wade'a Wilsona
5/10
Wydarzenia opisane w tomie "Grzech pierworodny" rozpoczynają nowy etap w świecie Marvel Now. Sekrety skrywane w oczach Watchera zostały ujawnione, co nie pozostaje bez wpływu na takie postaci jak Deadpool. Siódmy już tom serii związany jest właśnie z jego tajemnicami - śmiercią jego rodziców i losami córki.

Nowy Deadpool to oczywiście także typowa dla serii zgrywa, choć coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że panowie Posehn i Duggan wystrzelali się w dobrych pomysłów. Rozgadany najemnik w efekcie niedawnego ślubu radośnie poluje na wampiry, w który to proceder wciąga Dazzler, powodując że moc mutantki (błyszczące światełka) chyba pierwszy raz do czegoś się przydaje. Jest więc krwawa sieczka, nieco nawiązań do epoki disco, ale całość grzęźnie w nijakich żartach. Jedynym mocnym punktem wydaje się być ostatni zeszyt zawarty w tomie, cofający nas w czasie, by pokazać dawne przygody Deadpoola. Historia - fabularnie i wizualnie celująca w komiksowe retro, za które można już chyba uznać wczesne lata dziewięćdziesiąte - trąca zamierzonym kiczem i banałem, znowu nie trafiając z żartami, co uśmierza czujność czytelnika obniżającego gardę, by w kulminacji znienacka walnąć go emocjonalnie prosto w podbrzusze.

Deadpool z Marvel Now stracił impet już jakiś czas temu, a historia z panną młodą i ślubem wydawały mi się szukaniem nowych punktów fabularnego zaczepienia. Scenarzyści dalej grają kartą rodzinną - córką i rodzicielami - ale historia wydaje się wymuszona. Nie pomagają jej też rysunki. Pokraczna kreska Johna Lucasa odstaje od tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni, dużo lepiej sprawdza się już staroszkolny styl Scotta Koblisha, który idzie w parze z historią prowadzącą w przeszłość. Niestety - mam wrażenie, że doszedłem w relacji z Wilsonem do momentu, gdy od jakiegoś czasu nie czytam już jego przygód z zainteresowaniem. Ogień się wypalił. Pozostało przyzwyczajenie.

Opublikowano:Deadpool #07: Grzech pierworodny

Deadpool #07: Grzech pierworodny

Scenariusz: Brian Posehn, Gerry Duggan
Rysunki: Scott Koblish, John Lucas
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2017
Seria: Deadpool, Marvel Now
Tytuł oryginału: Deadpool, Vol. 6: Original Sin
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Marvel
Tłumaczenie: Oskar Rogowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 144
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328119321
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Grzech Wade'a Wilsona Grzech Wade'a Wilsona Grzech Wade'a Wilsona

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-