baner

Recenzja

Szczenięca miłość

Łukasz Słoński recenzuje Baśnie #19: Królewna Śnieżka
7/10
Szczenięca miłość
7/10
„Królewna Śnieżka” – 19. tom „Baśni” – wyraźnie dzieli się na dwie opowieści. W pierwszej „Rewolucji w Krainie Oz” obserwujemy dalsze losy rewolucjonisty Bufkina, który walczy z despotycznym władcą Krainy Oz. Wspierany przez niewielkich rozmiarów, acz zawziętą Lily, bohater zmierza do ostatecznej konfrontacji. W drugiej historii Bill Willingham skupia się na losach Baśniowców. Bigby wyrusza na poszukiwanie zaginionego potomstwa, natomiast Królewna Śnieżka zostaje zmuszona do rozprawienia się z miłością z młodzieńczych lat.

Po raz kolejny nadworny bajkopisarz „Baśni” wprowadza w życie bohaterów zamieszanie. Ten zamęt tym razem tyczy się przede wszystkim Królewny Śnieżki, która musi uporać się z miłosnym cieniem z przeszłości. Willingham wraca więc do wątków z poprzednich tomów, by namieszać w i tak pogmatwanym życiorysie bohaterki. Problemy dotykają jednak nie tylko Baśniogród, również przebywająca w królestwie Przystani Bestia musi rozwiązać kłopot związany z Dżepettem. O emerytowanego Adwersarza upomina się Błękitna Wróżka.

Pewną odskocznię od fatum ciążącym nad Bigbym i Śnieżką stanowi zamknięcie awanturniczych przygód Bufkina zilustrowane przez Shawna McManusa. Dynamiczna „Rewolucja w Krainie Oz” pokazuje walkę byłego członka Powietrznego Korpusu Latających Małp z rządzącym Krainą Oz despotycznym Roquatem Czerwonym. Oprócz znanych z poprzednich perypetii Szklanego Kota, Drewnianego Kota oraz Jack Dyniogłowego do zbuntowanego oddziału dołącza ożywiony katowski sznur. „Rewolucja w Krainie Oz” kończy ciekawy epilog pokazujący wspólne przygody Bufkina oraz zakochanej w nim Lily.

W odróżnieniu od poprzedniego tomu, gdzie dużą rolę odegrały pociechy Bigby’ego i Śnieżki, w „Królewnie Śnieżce” powraca stara gwardia Baśniowców. Dziecięcy wątek zostaje odsunięty na dalszy plan, choć z pewnością przyjdzie na nie jeszcze czas. I ten powrót „młodych wilków” może przyniesie powiew świeżości do nierównej serii Willinghama.

Opublikowano:Baśnie #19: Królewna Śnieżka

Baśnie #19: Królewna Śnieżka

Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Mark Buckingham, Shawn McManus
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2016
Seria: Baśnie
Tytuł oryginału: Fables Vol. 19: Snow White
Rok wydania oryginału: 2013
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 168
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-1830-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Szczenięca miłość Szczenięca miłość Szczenięca miłość

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-