reklama baner reklama

Nowe Teksty

Bohater, na jakiego nie zasługujemy
Zimiński o 1.tomie "Transmetropolitana"
Obniżenie lotu
Kleszcz o "Superman. Action Comics #02: Powrót do „Daily Planet”
Śladów geniuszu brak
Kleszcz o "RAPP #01: Zaginione dzienniki Tesli"
Wino im starsze…
Kleszcz o "Hellboy. Tom 3: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca"
Jest źle, jest źle, jest źle, jest...
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #03: Ponadczasowi"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Im dalej w las, tym ciemniej

Tomasz Kleszcz recenzuje New Avengers #03: Inne światy
5/10
Im dalej w las, tym ciemniej
5/10
Próby ratowania Ziemi przed zniszczeniem w wyniku inkursji trwają. Działania podejmowane przez bohaterów opierają się głównie na rozmowach, z których ciężko wyłuskać sens, tak samo jak z całego albumu.

Trzeci tom serii "New Avengers" zawiera zeszyty od 13 do 17. Orbitują one wokół kilku głównych elementów. Doktor Strange postanawia w końcu wykonać ruch i sięgnąć po większe zasoby mocy. T'Challa i Namor nawiązują ze sobą nić porozumienia po wojnie, którą stoczyły ich mocarstwa. A przede wszystkim skrywająca Czarnego Łabędzia aura tajemniczości zostaje mocno rozrzedzona. Jednakże sposób prowadzenia narracji utrudnia odbiór dzieła. Sstarając się nadać swojej opowieści poważny rys, scenarzysta próbuje tak przedstawiać wydarzenia, aby wzbudzać w czytelniku poczucie lęku i niepewności, co niestety nie zdaje egzaminu. Postaci rozmawiają ze sobą w taki sposób, jakby nie chciały sobie przekazywać jasnych i czytelnych informacji, tylko bawiły się w szarady. Dość pompatyczny nastrój, a do tego bełkotliwe momentami wypowiedzi nie bawią ani nie tworzą napięcia. Przedzieranie się przez album to średnia przyjemność, a myśli autora są tak zawoalowane, że nie do końca wiadomo, co w ogóle chce przekazać.

Był świetny Epting, po nim przyszedł całkiem niezły Deodato, a teraz pałeczkę przejęli panowie Bianchi oraz Morales. Ten pierwszy, tworzący ciekawe okładki, ale z planszami radzi sobie już nieco słabiej. Bardzo ciemna kolorystyka, a do tego niewyraźna w wielu przypadkach linia utrudnia podróżowanie przez i tak już zawiłe meandry fabularne. Trzeba jednak przyznać, że artysta nie miał lekko, gdyż w ilustrowanych przez niego zeszytach niewiele się dzieje, a postaci głównie rozprawiają o alternatywnych światach, śmierci i nieskończoności. Całkiem przyzwoicie radzi sobie Rags Morales, znany na polskim rynku z pracy dla DC. Wyraźna, czytelna linia, dość ciekawy styl, a do tego wsparcie dobrego kolorysty powodują, że drugą część albumu przyjemniej się ogląda.

Jonathan Hickman kontynuuje swój chaotyczny marsz i nie można mu odmówić rozmachu. Jednakże chociaż autor dorzuca kolejne światy i postaci, to zamiast uatrakcyjniać fabułę coraz mocniej ją zaśmieca. Wykreowana przez niego historia rozrosła się już do całkiem sporych rozmiarów, a nie było w niej do tej pory nic, co można by uznać za wybitne i warte zapamiętania. Trzeci tom New Avengers, co trzeba z przykrością stwierdzić, może zainteresować tylko zatwardziałych fanów, od samego początku śledzących swoich ulubieńców nie tylko w tej serii, ale w pozostałych tytułach, które wyszły spod pióra tegoż scenarzysty.

Opublikowano:New Avengers #03: Inne światy

New Avengers #03: Inne światy

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Simone Bianchi, Rags Morales
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2017
Seria: New Avengers, Marvel Now
Tytuł oryginału: New Avengers vol. 3: Other Worlds
Rok wydania oryginału: 2015
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Im dalej w las, tym ciemniej Im dalej w las, tym ciemniej Im dalej w las, tym ciemniej

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-