Nowe Teksty

Odrzewany lew
Pawełek o animacji "Król lew"
Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Zombiaki w Metropolis

Tomasz Kleszcz recenzuje Liga Sprawiedliwości #06: Liga Niesprawiedliwości
7/10
Zombiaki w Metropolis
7/10
Liga Sprawiedliwości z Lexem Luthorem na czele ratuje świat. To przysparza mu wielkiej popularności, przy okazji niepokojąc pozostałych członków Ligi. W długiej historii pojedynków Luthor zawsze okazywał się czarnym charakterem i żaden z herosów nie wierzy, że tym razem będzie inaczej. Odbiorca, dla którego nie są to nowe postaci, również w to nie wierzy. A jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Luthor się zmienił...

Są pisarze, którzy produkują duże ilości tekstów na przyzwoitym, chociaż mało ambitnym poziomie, i do nich zalicza się Geoff Jones. Historia, którą nam serwuje, jest poprawnie napisana, aczkolwiek nie wyrywa z fotela. Naprawdę spore wydarzenie, jakim jest odkrycie tożsamości Batmana przez Luthora, jest przedstawione krótko i mało przekonująco, chociaż mogłoby stanowić kanwę zupełnie oddzielnej opowieści. Z kolei użycie śmiercionośnego wirusa, o nieco naciąganych właściwościach, zamieniającego herosów w zombi, jako spoiwa fabularnego nie należy do specjalnie oryginalnych rozwiązań. Mimo wszystko wydarzenia są ze sobą logicznie powiązane, Geoff nie wyciąga dla ratowania historii królików z kapelusza, a postaci są nieźle przedstawione. Dialogi również dają się czytać, a autor unika nadmiernego popadania w nadęty ton, tak często niepotrzebny w superbohaterskich komiksach. Balans między akcją a pogadankami jest dobrze zachowany, a gościnny występ Doom Patrolu dodaje przyjemnego smaczku.

Album ilustrowany jest przez dwóch artystów, Ivana Reisa oraz Jasona Faboka. Krótki występ trzeciego rysownika można pominąć, ponieważ zasadniczo odstaje od dwóch wymienionych Panów. Fabok jest już znany na polskim rynku i należy aktualnie do ścisłej czołówki najlepszych rysowników, jakich prezentuje nam nowe DC. Pozytywnym zaskoczeniem jest natomiast Reis, który robi zdecydowane postępy i przekracza subtelną granicę pomiędzy wyrobnikiem, jakiego do tej pory przypominał, a porządnym, rozpoznawalnym artystą z własnych stylem. Obu rysownikom, mocno wspieranym przez dobrych kolorystów należą się brawa.

Poza zdekonspirowaniem Batmana, które jest zdecydowanie zbagatelizowanym wydarzeniem, nie znajdziemy w szóstej odsłonie przygód ligi wiele odkrywczych pomysłów, ale też nie jest to zadaniem tej serii. Komiks czyta się dobrze i nie razi naciąganą fabułą, na którą wytwory popkultury zdają się ostatnio chronicznie chorować, a to już jest niezłe osiągnięcie. Świetne ilustracje cieszą oko. Dla miłośników Nietoperza i reszty drużyny tom jak najbardziej godny uwagi. Pozostali, szukający lekkiej rozrywki, również mogą śmiało oddać się przygodzie w towarzystwie największych herosów na Ziemi.

Opublikowano:Liga Sprawiedliwości #06: Liga Niesprawiedliwości

Liga Sprawiedliwości #06: Liga Niesprawiedliwości

Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Ivan Reis
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2016
Seria: Liga Sprawiedliwości, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Justice League, Vol. 6: Injustice League
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260
Stron: 252
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116955
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Zombiaki w Metropolis Zombiaki w Metropolis Zombiaki w Metropolis

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-