baner

Recenzja

Niepotrzebni bohaterowie

Jan Sławiński recenzuje Liga Sprawiedliwości #05: Wieczni bohaterowie
4/10
Niepotrzebni bohaterowie
4/10
„Wieczni bohaterowie” chronologicznie rozgrywają się po czwartym tomie „Ligi Sprawiedliwości” i równocześnie z wydarzeniami przedstawionymi w crossoverze „Wieczne zło”. Mamy okazję zobaczyć Czarnego Adama stawiającego czoła Ultramanowi i Cyborga, który wraz z drużyną Metal Men (inteligentnych robotów posiadających właściwości tytanu, złota, ołowiu itd.), stara się sprzeciwić rządom Syndykatowi Zbrodni pod nieobecność Ligi Sprawiedliwości.

Wątki w piątym tomie serii pisanej przez Geoffa Johnsa są li tylko uzupełnieniem wydarzeń z „Wiecznego zła” i trudno oceniać je w oderwaniu od pierwszego crossovera z Nowego DC Comics. Po prawdzie historia Cyborga nie jest ani ciekawa, ani tak naprawdę komukolwiek potrzebna. Po lekturze albumu nie spojrzymy inaczej na postać Vica Stone'a ani na wydarzenia, których efektem było „Wieczne zło”. Album można z czystym sumieniem ominąć w lekturze serii, bo poza prawdziwymi fanami Cyborga (ktokolwiek?) nikogo raczej nie obejdzie. Zwłaszcza, że graficznie to też zaledwie poprawnie narysowany album przez kilku wyrobników o bliźniaczo podobnym stylu.

Udanym, choć również nieco zmarnowanym, elementem komiksu są krótkie genezy poszczególnych członków Syndykatu Zbrodni, lustrzanego i złego do szpiku kości odbicia Ligi Sprawiedliwości. Otrzymujemy odpowiedzi na pytania, co by było, gdyby mały Kryptończyk trafił do rodziny Kentów wyniszczonej przez alkohol i narkotyki, co gdyby Bruce Wayne miał starszego brata, a Johnny Quick – odpowiednik Barry'ego Allena – nie był policjantem, a bezdusznym przestępcą. Każdemu z nich poświęcono kilka stron, zdecydowanie za mało, by pokazać coś więcej niż tylko pomysł na „złe odbicie” genezy bohatera ze znanego nam świata. Szkoda, że na tych historiach nie skupia się cały album i bardziej nie rozwija poszczególnych postaci, o których po lekturze komiksu, wciąż – mimo nieśmiałych starań twórców – wiemy niewiele.

Opublikowano:Liga Sprawiedliwości #05: Wieczni bohaterowie

Liga Sprawiedliwości #05: Wieczni bohaterowie

Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Doug Mahnke, Ivan Reis
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2016
Seria: Liga Sprawiedliwości, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Justice League, Vol. 5: Forever Heroes
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260
Stron: 192
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110700
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Niepotrzebni bohaterowie Niepotrzebni bohaterowie Niepotrzebni bohaterowie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-