reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Piękny finał dobrej serii
Sławiński o "Czarny Młot #04: Era Zagłady. Część 2"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Recenzja

Dzieciństwo pogromcy potwórów

Przemysław Pawełek recenzuje Berserk #04
8/10
Dzieciństwo pogromcy potwórów
8/10
Miura wprowadził nas już do swojego świata. Pokazał wizję świata zbliżonego do europejskiego średniowiecza, toczonego najbardziej zepsutą zgnilizną i nawiedzanego przez demony. Przez ten świat podróżuje nasz bohater, rzucając wyzwanie każdemu potworowi, nawet jeśli nie ma szans na wygraną. Trzeci tom cofnął nas do dzieciństwa bohatera. Teraz mamy szansę dowiedzieć się, co go ukształtowało.

Guts to twardy typ, antybohater, w przypadku którego słowo 'heroizm' wydaje się być nie na miejscu. Zamiast górnolotnych myśli bliższe jest mu rzucanie się z wściekłością w wir walki. Po co? Dlaczego jest właśnie taki? Co zahartowało tego dość wątło wyglądającego jegomościa? Właśnie na te pytania otrzymujemy tu odpowiedzi. Gutsa ukształtowała chlapiąca krew, ogień, żar walki i zimno bijące od innych ludzi. Obok pokazania traumatycznych przeżyć jest też dużo akcji. Nasz bohater wychodzi z etapu dzieciństwa w okres młodości, bierze udział w bitwach, walczy z potężnymi najemnikami i rycerzami, w końcu trafia do drużyny Griffitha - z wyglądu niepozornego wojownika, którego poznaliśmy już jako przywódcę demonów.

Po kilku tomach Berserk zdecydowanie się rozkręca. Miłośnicy ponurego fantasy powinni sięgnąć po tą serię, a jeśli nie przekonały ich pierwsze komiksy z serii, to dać szansę jeszcze jeden czy dwa razy, bo robi się coraz ciekawiej. Jednocześnie kreska Miury, początkowo dość toporna, wydaje się prezentować coraz lepiej. Warto przekonać się samemu.

Opublikowano:Berserk #04

Berserk #04

Scenariusz: Kentaro Miura
Rysunki: Kentaro Miura
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2015
Seria: Berserk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Format: A5
Stron: 220
Cena: 25,20 zł
Wydawnictwo: JPF
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-