Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Thorgal - Kriss de Valnor: Czyn godny królowej

Łukasz Chmielewski recenzuje Thorgal - Kriss de Valnor #03: Czyn godny królowej
5/10
Thorgal - Kriss de Valnor: Czyn godny królowej
5/10
„Czyn godny królowej” to trzecia część serii pobocznej ze świata Thorgala, której główną bohaterką jest Kriss de Valnor. Oczywiście najnowszy tom to fabularna kontynuacja dwóch poprzednich, ale opowiedziana w nim historia jest na tyle zamknięta, że swobodnie można zacząć czytać serię od tego momentu.

Kriss zostaje uratowana przez wojowniczkę o blond włosach, wikingowie szykują się na wojnę z wyznawcami obcego boga Javhusa. Kiedy wojna wisi na włosku, łatwo też o wewnętrzne waśnie, te rodzinne i te między lokalnymi władcami. W tej zawierusze Kriss musi walczyć o swoje życie, nie mogąc nikomu go odebrać. Do odkupienia potrzebny jej będzie też tytułowy czyn godny królowej.

Yves Sente napisał sprawny scenariusz. Fabuła jest dość ciekawa, wartka, bohaterowie przekonują. Wszystko zostało jednak napisane w jednym tempie, dość monotonnie. W efekcie nawet zaskakujące zakończenie nie zaskakuje, a cały komiks czyta się bez specjalnych emocji. W porównaniu do regularnej serii o Thorgalu przygody Kriss są jednak i tak o wiele ciekawsze i bardziej pociągające.

Sente pisze serię o Kriss dla nieco starszego odbiorcy. Fabuła nie jest skomplikowana, ale nie razi rozwiązaniami i napięciem, które mogą porwać jedynie młodszego czytelnika. Komiks jest bardziej „niegrzeczny” także wizualnie. Sente nie boi się odważnych scen łóżkowych, a Giulio de Vita rysuje je dosłownie. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że w dużej mierze jest to jedynie tanie efekciarstwo, które ma przyciągnąć właśnie młodszego czytelnika, bo to właśnie na nim ma szansę zrobić jakieś wrażenie. De Vita rysuje sprawnie, ale jego kreska jest dość szkicowa. Przez to rysunki wydają się być zrobione w pośpiechu. Album trzyma jednak zadowalający poziom graficznie.

„Czyn godny królowej” to dość przeciętna przygodówka fantasy. Świetna na zabicie kilkunastu minut. Nic więcej i aż tyle. Ze świata Thorgala to jednak najciekawsza obecnie pozycja.

Opublikowano:Thorgal - Kriss de Valnor #03:  Czyn godny królowej

Thorgal - Kriss de Valnor #03: Czyn godny królowej

Scenariusz: Yves Sente
Rysunki: Giulio de Vita
Okładka: Grzegorz Rosiński
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2012
Seria: Thorgal - Kriss de Valnor
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21x29 cm
Stron: 48
Cena: 22,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6132-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Thorgal - Kriss de Valnor: Czyn godny królowej Thorgal - Kriss de Valnor: Czyn godny królowej Thorgal - Kriss de Valnor: Czyn godny królowej

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-