baner

Rzut Okiem

Balsamista #4

Karol Wiśniewski
7/10
Balsamista #4
7/10
Wraz z czwartym tomem „Balsamisty” powracamy do wcześniejszego schematu fabularnego serii. Kilka nowelek połączonych osobą głównego bohatera oraz motywem ostatniej posługi po śmierci, czyli obrzędu balsamowania.
Są jednak delikatne zmiany w sposobie opowiadania historii. Tym razem autorka skupia się bardziej na opowiedzeniu dobrej historii, sposobach na radzenie sobie ze śmiercią oraz relacjach między bliskimi w obliczu tragedii. Brak w nowelkach faktów i ciekawostek dotyczących samej sztuki balsamowania – zostały one przesunięte do specjalnej sekcji na końcu tomiku

W każdym z wcześniejszych odcinków po kawałeczku była przed nami odkrywana przeszłość postaci, grających role główne. Tym razem dowiadujemy się o okolicznościach, w jakich Shinjuro został stałym rezydentem budynku, w którym mieści się również kościół, a także jak skrzyżowały się losy jego i Azuki.

Oprócz tego w albumie znajduje się kilka innych historii, z których najciekawsza wydała mi się opowieść o nastolatce pragnącej popełnić samobójstwo, w zasadzie tylko po to, aby wyglądać pięknie na wieczność. Oczywiście każdy ma inne standardy piękna.

Choć nie tak znakomity jak poprzednia część cyklu, czwarty tom pozostaje ciekawą lekturą - nie tylko dla ludzi czytających wyłącznie komiksy zwane mangami i manhwami.

Opublikowano:Balsamista #4

Balsamista #4

Scenariusz: Mitsukazu Mihara
Rysunki: Mitsukazu Mihara
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2008
Seria: Balsamista
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka lakierowana punktowo
Format: 150 x 210 mm
Cena: 25 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 978-83-60740-16-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Balsamista #4 Balsamista #4 Balsamista #4

Tagi

Balsamista

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-