baner

Rzut Okiem

Komiksowa impresja (Koziorożec #3: Deliah)

Karol Wiśniewski
10/10
Komiksowa impresja (Koziorożec #3: Deliah)
10/10
Koziorożec. Każdy kolejny tom jest dla mnie okazją do odbycia pewnego rytuału. Siadam w wygodnym fotelu w towarzystwie ulubionego kubka, wypełnionego pewną szlachetną odmianą herbaty. W głośnikach słychać playlistę utworów idealnych do odkrywania nowych światów i niespodziewanych perspektyw (polecam m.in. „Iambic 9 poetry” Squarepushera). Obok mnie spoczywają poprzednie tomy „Koziorożca” i „Rorka” ułożone chronologicznie.

Lektura pierwsza jest pośpieszna, niemalże zachłanna, popychana pragnieniem poznania odpowiedzi na zadane wcześniej pytania. Lektura druga to mozolne przeglądanie innych albumów Andreasa: sporządzanie w umyśle chronologii wydarzeń, weryfikacja domysłów, porównywanie wszelkich szczegółów, szukanie na każdej narysowanej ścianie znaków i symboli.

Lektura trzecia to delektowanie się formą: oglądanie rysunków, zachwyt nad wizją artysty, uznanie dla ogromu ciężkiej pracy i samodyscypliny, które umożliwiły powstanie tego dzieła.
Lektura czwarta jest już niezobowiązującym relaksem, czystym odprężeniem.

Potem od czasu do czasu będę przeglądał ten album w oczekiwaniu na wydanie następnego. Wraz z jego pojawieniem rytuał zacznie się ponownie. I tak naprawdę nigdy się nie skończy - jestem pewien, że za kilkadziesiąt lat z przyjemnością sięgnę po „Koziorożec: Deliah” i po raz kolejny ułożę w swoim umyśle najpiękniejsze graficzne puzzle świata.

Rork. Andreas. Koziorożec. Magia.

Opublikowano:Koziorożec #03: Deliah

Koziorożec #03: Deliah

Scenariusz: Andreas
Rysunki: Andreas
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2008
Seria: Koziorożec
Tytuł oryginału: Deliah
Rok wydania oryginału: 1998
Wydawca oryginału: Lombard
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 22,3 x 30,5 mm
Stron: 48
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Manzoku
WASZA OCENA
6.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Komiksowa impresja (Koziorożec #3: Deliah) Komiksowa impresja (Koziorożec #3: Deliah) Komiksowa impresja (Koziorożec #3: Deliah)

Tagi

Koziorożec

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

janostaw -

poprawcie linka, klikając w obrazek niusa otwiera się tylko obrazek z Deliah