baner

Rzut Okiem

Snoopy i kwestia stylu

Karol Wiśniewski
6/10
Snoopy i kwestia stylu
6/10
„Snoopy i kwestia stylu” powtarza formułę poprzedniego tomiku – jeden duży kadr z tekstem na sąsiedniej stronie. Różnica polega na zawartości, w „Snoopy’m i sprawach życiowych” zamieszczonych zostało kilkanaście pasków, tutaj, na ponad 100 stronach, nie ma żadnego. W dodatku albumik koncentruje się na Snoopy’m, z rzadka pojawi się ktoś inny z „Fistaszków”. A komiks ten najlepiej smakuje razem z pozostałymi bohaterami, sam psiak i jego rozważania filozoficzno-kulinarne mają nieco mniejszą siłę przebicia.

Albumik został wydany równie dobrze, co swój poprzednik: twarda oprawa, obwoluta, porządny wstęp. Niestety powtórzono tez błędy: zmiana okładki w stosunku do oryginału (i wciąż mnie irytujące) pierwszeństwo notki biograficznej tłumacza i autora wstępu nad notką o autorze komiksu, Charlesie M. Schulzu. Mam nadzieję, iż w przyszłych edycjach wydawca się poprawi, choć i tak należą mu się brawa za sprowadzenie do Polski „Fistaszków”.

Pozycja dobra, ale nie mogę jej szczerze polecić, gdyż sam sentyment do tego nie wystarcza. Dla fanów Snoopy’ego to pozycja obowiązkowa, w przypadku reszty dobry prezent dla kogoś bliskiego i młodego duchem. Ewentualnie upominek w formie dodatku do podkoszulki – będzie komplet.

Opublikowano:Snoopy i kwestia stylu

Snoopy i kwestia stylu

Scenariusz: Charles M. Schulz
Rysunki: Charles M. Schulz
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2007
Seria: Snoopy
Tytuł oryginału: Snoopy's Little Book of Style
Wydawca oryginału: United Feature Syndicate
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: twarda
Format: 150x152 mm
Stron: ok. 128
Cena: 21,90 zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Tagi

Snoopy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-