baner

NEWS

- Zapowiedzi

Egmont w kwietniu - szczegóły


Wydawnictwo Egmont przedstawiło szczegółowe informacje o pozycjach, które ukażą się w kwietniu w ramach KŚK.

Czarcia morda


Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Jerome Charyn
Rysunki: François Boucq
Oprawa: twarda
Format: 290 x 215 mm
Stron: 120
Cena: 75 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2531-2
Data wydania: kwiecień 2009
Pozycja z kolekcji "Plansze Europy"


Pod koniec drugiej wojny światowej biedna ukraińska chłopka odnajduje na polu przemarznięte dziecko. Chłopiec nie wie, kim jest ani jak się nazywa. Jedyną jego cechą charakterystyczną jest zajęcza warga. Po śmierci kobiety chłopiec trafia do sierocińca, a stamtąd do elitarnej placówki NKWD, gdzie szkoli się szpiegów. Po latach treningu otrzymuje przydział – ma jechać do USA i czekać na pierwsze zadanie...

To opowieść o przemianie duchowej młodego człowieka, który najpierw zostaje całkowicie zindoktrynowany przez komunistyczny system, a potem ma szansę ujrzeć świat z innej perspektywy. A dzieje się to wcale nie poprzez kontakt z kulturą Zachodu, ale przede wszystkim dzięki ludziom głęboko wierzącym – a to w Boga chrześcijańskiego, a to w indiańskiego Wakan-Tankę.

Album został stworzony przez cenionego na francuskim rynku scenarzystę Jérôme’a Charyna i znakomitego rysownika Françoisa Boucqa, znanego w Polsce z komiksu Księżycowa Gęba (do scenariusza Alexandro Jodorowsky’ego).

[Egmont]


Przykładowe plansze:



Reduktor prędkości


Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Christophe Blain
Rysunki: Christophe Blain
Oprawa: twarda
Format: 290 x 215 mm
Stron: 80
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2584-8
Data wydania: kwiecień 2009
Pozycja z kolekcji "Plansze Europy"


Marynistyczny komiks francuskiego twórcy Christophe’a Blaina, znanego z przygodowej serii o korsarzach pt.: Pirat Izaak.

Francja w przededniu II wojny światowej. Student oceanografii Georges Guilbert zostaje zmobilizowany i zaokrętowany jako nawigator na gigantycznym pancerniku Bojownik. Zaraz potem okręt wyrusza tropem nieprzyjacielskiej łodzi podwodnej.
Georges oraz inny nawigator, Louis, cierpią na chorobę morską. Uczynny bosman Nordiz sprowadza ich do maszynowni, gdzie huśtanie statkiem jest mniej odczuwalne. Nowi marynarze, zafascynowani techniką okrętową, pewnego dnia odkrywają największą tajemnicę statku...

Blain, który sam był marynarzem, znakomicie przedstawia codzienne życie na morzu, oddaje też niezwykłe wrażenie, jakie na młodych ludziach robi ogrom statku pełnego niekończących się pomieszczeń i korytarzy. Rysunki doskonale ukazują kruchość człowieka wobec gigantycznych maszyn wypełniających wnętrze okrętu, strach przed wieczną ciemnością i życiem w brzuchu stalowego potwora.

[Egmont]


Przykładowe plansze:



Wyspa Burbonów rok 1730


Rok wydania oryginału: 2007
Wydawca oryginału: Delcourt
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Appollo
Rysunki: Lewis Trondheim
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 260 x 190
Stron: 288
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2552-7
Data wydania: kwiecień 2009

Komiks wydany w ramach serii "Zebra"

Nagroda za najlepszy debiut na festiwalu w Angouleme w 1993 roku i Grand Prix tego festiwalu w 2006 roku dla Lewisa Trondheima.

Komiks historyczno-przygodowy, narysowany przez jednego
z najpopularniejszych obecnie grafików francuskich, Lewisa Trondheima.

Akcja rozgrywa się w 1730 roku na skolonizowanej przez Francuzów Wyspie Burbonów, obecnie znanej pod nazwą Reunion. Do jej brzegów przybija statek handlowy, na którym oprócz niewolników i towarów znajduje się także niewielka grupa naukowców kierowana przez profesora Akademii Francuskiej, Despentesa. Badacz za cel pobytu na wyspie postawił sobie odnalezienie ostatnich żywych egzemplarzy ptaka dodo. Asystent profesora, Rafael Pommery, bardziej niż ornitologią interesuje się jednak piratami, od kilkudziesięciu lat grasującymi na Oceanie Indyjskim. W tym samym czasie na wyspie zostaje schwytany najsławniejszy francuski pirat XVIII wieku, Myszołów. Gubernator kolonii daje mu wybór: albo stryczek, albo amnestia – jeśli wyjawi, gdzie ukrył ogromny skarb, zrabowany przed laty portugalskiemu wicekrólowi Indii… Na wieść o uwięzieniu Myszołowa zamieszkali na wyspie dawni piraci organizują siły, by odbić sławnego kapitana korsarzy.
Tak rozpoczyna się ta fascynująca opowieść, w barwny sposób ukazująca epokę wielkich odkryć geograficznych i przyrodniczych, krwiożerczych piratów, bezlitosnych łowców niewolników i chciwych francuskich oficjeli kolonialnych.

Album wzbogacony został o szczegółowe przypisy historyczne pióra scenarzysty komiksu, Appolla, który od wielu lat żyje na Reunionie i jest zafascynowany niezwykłą przeszłością tej wyspy.


Przykładowe plansze:


Hellblazer #3: Chora miłość


Wydawca oryginału: DC Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Steve Dillon
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 176
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
Okładka: Glenn Fabry
ISBN: 978-83-237-2550-3
Data wydania: kwiecień 2009

Trzeci tom serii grozy o Johnie Constantinie, współczesnym magu, którego wymyślił Neil Gaiman. Autorami cyklu są Garth Ennis i Steve Dillon, którzy sławę zdobyli znakomitą sagą Kaznodzieja.

Constatine’a opuszcza ukochana, Kit. Dłużej nie może wytrzymać z człowiekiem, którego tajemnicze, związane z magią i demonami działania sprowadzają na otaczających go ludzi, także na nią, same niebezpieczeństwa. Kit opuszcza Londyn
i wraca do Irlandii. Tam odszukuje starych znajomych i próbuje ułożyć sobie życie od nowa.

Bez mieszkania i grosza przy duszy John tuła się po ulicach, nie mogąc pogodzić się z odejściem ukochanej. Rozpamiętuje przeszłość, nie jest w stanie nic robić, stacza się. Mieszka w ruderach z bezdomnymi, pije. Nie chce nawet używać magii, bo to przecież ona jest winna jego nieszczęściom.
W tym samym Londynie żyją wampiry. Beztrosko polują na ludzi, nie gardząc też krwią kloszardów. Niektóre są naprawdę stare, a jeden z nich, prawdziwy książę, ma dawne porachunki z Constantine’em. Teraz znów wpada na jego ślad, co dla maga oznacza same kłopoty. Ale być może Johnowi potrzeba właśnie kłopotów, by wziął się w garść, przestał się roztkliwiać nad samym sobą i znów podjął walkę z siłami ciemności?

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Megalex #3: Serce Kavatah


Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Les Humanoides Associes
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Scenariusz: Alexandro Jodorowsky
Rysunki: Fred Beltran
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 21x29 cm
Stron: 64
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-9071-6
Data wydania: kwiecień 2009

Ostatni tom osadzonej we wszechświecie Incala i Technokapłanów serii science fiction klasyka komiksu, Alexandro Jodorowsky’ego, z nowoczesnymi, w dużej części tworzonymi komputerowo rysunkami Freda Beltrana.

Wojna pomiędzy ekstremalnie stechnicyzowaną cywilizacją, zamieszkującą miasta Megalexu a prymitywną kulturą „bio” z ostatniego lasu i podziemi planety wkracza w decydującą fazę. Władająca miastami rodzina królewska postanawia rozpocząć ostateczną ofensywę przeciwko wszelkim przejawom dawnej kultury. Kavatah, córka władcy, oferuje się doprowadzić zrobotyzowaną armię wprost do serca Lasu Chem, ostatniego miejsca na powierzchni planety, gdzie swobodnie rozwija się przyroda. Chce tam odnaleźć i zniszczyć skrzydlatego bohatera ekowojowników, mutanta Zeraina, którego nienawidzi. Choć chyba też kocha…
Tymczasem rebelianci (ich działaniami potajemnie steruje mityczny mędrzec w dwóch osobach, Cabot-Chadday) szykują atak na pałac królewski, a ich ostatecznym celem jest całkowite zniszczenie cywilizacji technicznej.

W retrospekcjach poznajemy przeszłość Megalexu – a właśnie w przeszłości tkwi tajemnica, dlaczego rajska planeta zamieniła się w pokryte metalem, nieprzyjazne przyrodzie piekło. W przeszłości także kryje się wyjaśnienie, kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Dochodzi do ostatecznego starcia dwóch całkowicie sobie obcych sposobów życia. Czy w kosmosie możliwe jest istnienie archaicznego społeczeństwa, negującego osiągnięcia nauki i techniki? Odpowiedź, jaką dają autorzy serii, można odnieść nie tylko do Megalexu, jest ona aktualna także w naszej rzeczywistości, gdzie przecież ścierają się orientacje techniczne i ekologiczne, często występujące w odmianach skrajnych, niezdolnych do zaakceptowania racji strony przeciwnej.

[Egmont]


Przykładowe plansze:


Ranma 1/2 #24


Wydawca oryginału: Shogakukan
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Druk: czarno-biały
Oprawa: kartonowa
Format: 11x18 cm
Stron: 184
Cena: 17 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2432-2
Data wydania: kwiecień 2009

Znana i lubiana manga fantastyczno-komediowa, której główny bohater, sympatyczny chłopiec Ranma, pod wpływem ciepłej wody zamienia się w dziewczynę.

W „Cat Cafe” pojawia się tajemniczy gość. Ów młodzieniec jeszcze nigdy nie rozmawiał z kobietą. Gdy spotyka Shampoo od razu chce się z nią umówić, ale prosi ją o spotkanie w dość niekonwencjonalny sposób… uderzając ją młotkiem w głowę. Podobna sytuacja powtarza się z Akane, najpierw zostaje przez szaleńca porwana, a zaraz potem wyrzucona. Tego już Ranma nie wytrzymuje i wyzywa śmiałka na pojedynek. Kim jest dziwny, arogancki chłopak? Czego tak naprawdę chce? Odpowiedź czytelnik pozna, czytając najnowszy tom mangi.

[Egmont]


Przykładowe plansze:




[Yaqza]

Tagi

Egmont


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-