baner

NEWS

- Zapowiedzi

Mucha na cały rok!


Podczas niedawnego WSK wydawnictwo Mucha Comics zdradziło co nieco na temat swoich planów wydawniczych. Fani Marvela i trykotów nie będą mieli na co narzekać - i to nie wszystko, bo zapowiadane komiksy to ekstraliga mainstreamu. Plany, terminy i nowości z ostatniej chwili - wszystko w rozwinięciu newsa!
Na pierwszy ogień idą „Objawienia”, które swoją premierę miały mieć na WSK – z przyczyn obiektywnych jednak nie dotarły, i do sprzedaży trafiły dzisiaj.

Komiks Jenkinsa i Ramosa traktuje o śledztwie w Watykanie. Papież leży na łożu śmierci, a jego następca ginie w tajemniczych okolicznościach. O rozwiązanie zagadki poproszony zostaje Charlie Northern, brytyjski detektyw od 35 lat starający się z - miernym efektem - rzucić palenie. Detektyw ateista, pomagający mu kardynał i – jak zwykle – piękna pani prawnik staną naprzeciw tajemnic Watykanu. Cena: 45 złociszy za 160 stron w miękkiej oprawie.

Komiks któremu udało się zadebiutować na WSK to drugi tom Astonishing X-Men z podtytułem „Niebezpieczni”. W albumie zaś kontynuacja wątków z poprzedniego tomu: ktoś zna wszystkie słabości X-Men, a co gorsza – bezwzględnie wykorzystuje swa wiedzę. Whedon i Cassaday wciągają czytelnika coraz głębiej w przygotowana przez siebie sieć tajemnic. Cena: 65 zł za 152 strony w twardej oprawie. Trzeci tom serii – pod koniec czerwca, czwarty – w październiku.

Wydawnictwo stawia na dobrych scenarzystów - dowodem na to komiksy Avengers Disassembled i New Avengers (dokładna data premier obu komiksów póki co nieznana), oba napisane przez Briana Michaela Bendisa, autora znanego też w Polsce świetnego Ultimate Spider-Man.

avengersdisassembledDisassembled to crossover, który swym zasięgiem objął przygody takich bohaterów Marvela jak Spider-Man, Fatastic Four i oczywiście – Avengers. Bendis zamiast stawiać bohaterów przed kolejnym międzygalaktycznym wyzwaniem postanowił zrobić coś bardziej przyziemnego - i ich złamać. Jak Bane złamał psychicznie Batmana. Tylko bardziej.
Historia „Chaos” rozpoczęła się w pięćsetnym numerze serii i trwała przez trzy odcinki.
Wszystko zaczyna się od hitchockowskiego trzęsienia ziemi, czyli ataku na bazę Avengers, podczas którego to ginie kilku członków zespołu. Kto jest odpowiedzialny za brutalny i bezlitosny atak? Jak zwykle w komiksach odpowiedź na to pytanie zmieni cały świat Marvela.
Kilka miesięcy po tych wydarzeniach wykrwawieni bohaterowie ponownie łączą się w zespół. Jednak niespodziewanie pojawia się problem – grupa nie ma pieniędzy by kontynuować swą działalność. Naprawa zniszczeń pochłonęła zbyt wiele funduszy, co doprowadziło do upadku Fundację finansującą zespół. Jedynym wyjściem z sytuacji jest rozwiązanie Avengers...

newavengersOczywiście najsłynniejsza grupa Marvela nie mogła ot tak, po prostu zniknąć. Tam, gdzie kończy się Disassembled, zaczyna się New Avengers. Jak już wspominałem, także za tę serię odpowiada Bendis, rysunkami zaś zajął się David Finch (Ultimate X-Men).
Cała zabawa zaczyna się od uwolnienia przez Electro wszystkich superzłoczyńców. Aby ich powstrzymać Kapitan Ameryka zwołuje drużynę herosów (w analogiczny sposób powstało pierwsze Avengers). Jak sam tytuł wskazuje, tym razem będziemy mieć do czynienia z zupełnie nowymi bohaterami.
Jessica Drew – Spider-Woman, Daredevil, Luke Cage, Spider-Man i Sentry walcząc ramię w ramię eliminują niebezpieczeństwo. Kapitan Ameryka uznaje to za znak, że czas wskrzesić grupę – w jej skład wchodzą oprócz niego samego Iron Man, Spider-Woman, Spider-Man, Sentry, Luke Cage i Wolverine.

Inne zapowiedzi wydawnictwa to wybór smakowitych kasków dla wielbicieli Marvela.

Zacznijmy od Loveless (scenariusz: Brian "100 Naboi" Azzarello, rys. Marcelo Frusin), którego pierwszy tom będzie miał swoją premierę pod koniec kwietnia, drugi zaś – w listopadzie.

Akcja komiksu osadzona jest w Ameryce niedługo po zakończeniu wojny secesyjnej. To czas, gdy żołnierze Unii narzucają swoją wolę obywatelom Południa, zaś Konfederaci musza walczyć o odzyskanie swoich zagrabionych ziem. To tylko na pozór czas spokoju – co chwilę przerywają go strzały i krzyki. Obie strony niedawno zakończonego konfliktu chcą zagarnąć dla siebie jak najwięcej – i zamierzają grać wedle własnych zasad.

Bohaterem komiksu jest We Cutter, żołnierz Południa który podczas walk wpadł w ręce oddziałów Unii. Po zakończeniu wojny Cutter postanawia wrócić do rodzinnego Blackwater. Na miejscu jednak okazuje się, że miejscowość jest pod całkowitą kontrolą Unii, on sam zaś stracił swój dom. Niedługo później otrzymuje propozycję objęcia stanowiska szeryfa...

Komiks skupia się na dynamicznych i niełatwych relacjach między Cutterem a mieszkańcami miasteczka. Czytelnik dowie się także co spotkało jego żonę. Ruth, zaś w tle obserwować będziemy wciąż żywe animozje między Północą a Południem.
W „Loveless” nie brak krwawych pojedynków, nagłych zgonów, soczystych przekleństw i seksu. Jak zdradził Azzarello w wywiadzie dla „Broken Frontier” seria planowana jest na 40/50 odcinków. Do tej pory ukazały się dwa wydania zbiorcze.

Kolejna zapowiedź Muchy to słynne i od dawna wyczekiwane „Marvels” świetnego Kurta Busieka (w Polsce publikowano tylko jego "Conana") i Alexa Rossa traktującego o bohaterach Marvela widzianych oczami zwykłych ludzi. Po bliższe informacje o komiksie zapraszam do obszernego artykułu. „Marvels” oddane zostanie w ręce czytelników już pod koniec maja!

silversurferrequiemWielbiciele talentu Straczynskiego ("Plemię cienia", "Amazing Spider-Man", "Rising Stars”) dostaną w prezencie od Muchy album Silver Surfer: Requiem z rysunkami Esada Ribica. Srebrnemu Surferowi pozostał już tylko miesiąc życia – wyrusza więc w swa ostateczną podróż.... W sprzedaży we wrześniu.

W sierpniu z kolei ukaże się Arrowsmith #1: So smart in their fine uniforms, kolejny tytuł Kurta Busieka (rysunki: Carlos Pacheco i Jesús Meriño). Tym razem wyruszam w podróż w czasie, by zobaczyć jak wyglądałaby I Wojna Światowa, gdyby swoją rolę odegrała w niej magia... Jak zwykle u Busieka spodziewać się można niebagatelnej, wartej uwagi pozycji.

Jak widać Mucha zamierza regularnie bombardować czytelnika mainstreamem z wyższej półki.

[Yaqza]Tagi

Mucha Comics


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

eskos -

Taa. Z wyższej półki cenowej.

Zapowiedzi obiecujące tylko ceny pewnie będą dość wygórowane. Swoją drogą ciekawe jakie mają nakłady?

bazi -

Wbrew pozorm, aż tak bardzo obiecujące nie są. Same przeciętne tytuły :-|

Metzen -

Marvels przeciętnym tytułem nie jest, chociaż rozumiem, że nie każdy musi lubić ilustracje Rossa.

Co do reszty się nie wypowiadam, bo nie czytałem, ale nazwiska autorów wydają mi się dość obiecujące.

qwerty -

sonda jest wybrakowana. powinna byc jeszcze mozliwosc wyboru :"biore wszystko"

praksa -

"biorę wszystko"? chyba raczej - "NIC nie biorę", tego w sondzie brakuje. Tytuły może i niezłe, ale jeśli pojadą tak jak z "Obdarowanymi" (co za tytuł, rany", albo Elektrą, której się nie da czytać, to chyba ludzie podziękują. Cena w stosunku do jakości wydania i tłumaczenia ZABÓJCZA, więc lepiej ją wydać na coś innego

Cello -

qwerty pisze:sonda jest wybrakowana. powinna byc jeszcze mozliwosc wyboru :"biore wszystko"


Dokładnie. Zapowiedzi są wyborne, oprócz Loveless biorę wszystko :D

I w końcu w Polsce trochę niewiarygodnego Fincha.

lion -

Fajne zapowiedzi, ale szkoda że to nie Manzoku wyda te komiksy. Ceny w musze są niestety chore :roll: . Mam zamiar kupić od nich tylko Objawienia, bo ten komiks kosztuje w miarę normalnie. Zobaczymy tylko, czy w końcu Mucha pójdzie tropem objawień i zmądrzeje, a jej komiksy nie będą kosztować krocie, czy jednak dalej będzie brnąć w uliczkę o nazwie "klaps w pupę" :roll:
lion

Metzen -

Mnie boli to, że pewnie schrzanią korektę (właśnie skończyłem AXM vol 2).
Ale i tak kupię, bo wydają po mistrzowsku, a czyta się w miare znośnie, nawet jeśli miejscami drętwo.

qba -

bazi pisze:Wbrew pozorm, aż tak bardzo obiecujące nie są. Same przeciętne tytuły :-|


MARVELS to przecietny tytul? zdefiniuj slowo przecietny, please... bo do mnie nie dociera. Ale skoro wyglaszas taka opinie to znaczy, ze komiks masz w oryginale (albo w pol-pirackim tlumaczeniu) wiec i tak nie kupisz. A zreszta...