baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kulturalnie gniewy czerwiec


Corben, Król, Gonzales... Sprawdźcie, co Kultura Gniewu przygotowała na czerwiec.
Mglisty Wymiar

Mglisty Wymiar

Scenariusz: Corben Richard
Rysunki: Corben Richard
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2024
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 203x280 mm
Stron: 168
Cena: 99,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-78-4

Umiarkowanie lotny wojownik Tugat budzi się z koszmaru tylko po to, by wylądować w kolejnym – duszniejszym i dziwniejszym od najbardziej szalonego snu. Spotka żarłoczne gigantki, opętane żądzą krwi martwiaki, mięsożerne pnącza, plugawych władców, zepsute księżniczki i przedwieczne istoty czyhające na jego niewinność. Choć jest sprzymierzeńcem dla wszystkich, sam może liczyć tylko na wierną klacz i jedną zdziwaczałą staruchę.

Rysunki Corbena przemówią do miłośników groteski, wyrazistej formy i psychodelicznych kolorów. To modelowy komiks autorski – prowadzi nas przez bogaty i żywy świat, którego żaden inny twórca nie mógłby stworzyć ani nawet reinterpretować. Prócz gęstych mgieł unosi się w nim duch komiksu niezależnego, podparty mistrzostwem warsztatu i undergroundową poetyką.

„Richard Corben wyróżnia się między nami jak pozaziemski szczyt. Osobliwy monolit, posągowy przybysz, samotnik, enigma” – MOEBIUS

„Richard Corben to niewątpliwie gigant w obranym przez siebie medium” – ALAN MOORE

„Corben to mój faworyt. Kocham wszystko, co stworzył. To niezwykły artysta” – GUILLERMO DEL TORO
Mglisty Wymiar Mglisty Wymiar Mglisty Wymiar Mglisty Wymiar Mglisty Wymiar Mglisty Wymiar Mglisty Wymiar Mglisty Wymiar
Nudne przygody Agaty i Szymona

Nudne przygody Agaty i Szymona

Scenariusz: Ernesto Gonzales
Rysunki: Ernesto Gonzales
Publicystyka: Jakub Demiańczuk
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2024
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 104
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-067360-81-4

UWAGA! WYDANIE LIMITOWANE W OGRANICZONEJ DYSTRYBUCJI!
UWAGA! DO KAŻEGO EGZEMPLARZA ZESTAW NAKLEJEK!

Fragment posłowia Jakuba Demiańczuka:

Na początku 2022 roku nie obowiązywały już najbardziej radykalne covidowe obostrzenia, a wszyscy mieliśmy dość przymusowej bezczynności. Prawie dwa lata pandemii, odwołanych imprez, ograniczonych wyjazdów i spotkań towarzyskich dały się nam we znaki.

Jednocześnie zaskakująco wiele osób wspomina pierwszą fazę koronawirusa jako wyjątkowy okres. Jasne, baliśmy się o siebie i bliskich, o kasę, o przyszłość. Lecz mieliśmy też czas się zatrzymać, pomyśleć, posiedzieć z rodziną przy stole i pogapić się przez okno. Pandemiczną nudę skutecznie osładzał Ernesto Gonzales: najpierw cyklem grafik o Kapitanie Bzyku(którą część fanatyków uznała za zamach na jedną z największych świętości polskiego komiksu, czyli propagandową serię ocieplającą wizerunek Milicji Obywatelskiej), a później historyjkami o Agacie, Szymonie i ich nudnym życiu. Na każdą z nich warto było czekać.

Gdy Ernesto opublikował w mediach społecznościowych premierowy epizod (nie wiem, czy wtedy planował całą serię i czy zdawał sobie sprawę, jaką wywoła reakcję), w komentarzach natychmiast zaczęły pojawiać się prośby o ciąg dalszy i wydanie albumowe. Nudne przygody Agaty i Szymona zaczęły toczyć się własnym, niespiesznym rytmem. Herbata stygła, ptaszki śpiewały, wiewiórki dokazywały.

Potem zrobiło się nieco dziwniej, być może nawet mniej nudno, choć to pewnie raczej punkt widzenia czytelniczek i czytelników, a niekoniecznie Agaty i Szymona. Im akurat nuda wybuchała w twarze.
Nudne przygody Agaty i Szymona Nudne przygody Agaty i Szymona Nudne przygody Agaty i Szymona Nudne przygody Agaty i Szymona Nudne przygody Agaty i Szymona Nudne przygody Agaty i Szymona
Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka

Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka

Scenariusz: Marek Lachowicz
Rysunki: Marek Lachowicz
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2024
Seria: Ostateczna przygoda Czopka Piotrka
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 64
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-83-8

Czopek Piotrek niespodziewanie traci kontrolę nad swoim poukładanym życiem celebryty. Jego los byłby przesądzony, gdyby nie Globulka Anulka, która ratuje go ze ścieku, doprowadza do stanu powtórnej używalności i zabiera na wielką wyprawę.

Jednak droga do Farmaceraju, legendarnego schronienia dla przeterminowanych leków, jest długa i pełna niebezpieczeństw. W mrocznych kanałach burzowych czają się ogromne pająki i karaluchy, marzące o nadejściu przerażającej bestii i nastaniu karaluszej ery. Mimo tego Globulka Anulka zamierza wraz z trójką dzieci dotrzeć do celu, bez względu na to, czy pomogą jej w tym dzielny Homeo i nieco mniej dzielny Czopek Piotrek, czy nie.

Marek Lachowicz, autor kultowego „Człowieka Paroovki”, wraca po latach do swoich ukochanych postaci i literackich tropów, rzuca Piotrka w najgorszy kanał, co przeradza się w szaloną opowieść, która sprawi, że już nigdy nie spojrzycie na swoje tabletki w ten sam sposób.
Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Dwójka
Poczytaj mi, Borsuku Mruku! #02: Strasznie wielki żarłok

Poczytaj mi, Borsuku Mruku! #02: Strasznie wielki żarłok

Autor: Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski
Ilustracja: Tomasz Kaczkowski
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2024
Seria: Poczytaj mi, Borsuku Mruku!
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 165x165 mm
Stron: 24
Cena: 14,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 78-83-67360-80-7

Strasznie wielki żarłok porwał kotlet pożarski i zbiegł w nieznanym kierunku! Borsuk Mruk rozpoczyna więc nowe śledztwo i podąża tropem żarłoka. Gdzie skrył się głodny rzezimieszek i czy zdradzi go apetyt na świeże warzywa?

Wspólne przygody pary komiksowych detektywów: Misia Zbysia i Borsuka Mruka już od 10 lat bawią i ekscytują czytelników. Jednak czasami Borsuk Mruk jest zmuszony działać sam i o tych swoich śledztwach postanowił teraz opowiedzieć w nowej serii książeczek.
Poczytaj mi, Borsuku Mruku! #02: Strasznie wielki żarłok Poczytaj mi, Borsuku Mruku! #02: Strasznie wielki żarłok Poczytaj mi, Borsuku Mruku! #02: Strasznie wielki żarłok Poczytaj mi, Borsuku Mruku! #02: Strasznie wielki żarłok
Rusałka

Rusałka

Scenariusz: Kamila Król
Rysunki: Kamila Król
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2024
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 185x260 mm
Stron: 104
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-82-1

Letnie przesilenie i poszukiwania magicznego kwiatu paproci mogą sprowadzić na nieznane ścieżki. To noc zwodniczych pieśni i tajemniczych znaków.

Pełnia księżyca, dym z ognisk i szepty Lasu… W czasie letniego przesilenia Rusałka, zamiast wabić zbłąkanych wędrowców, odczuwa coraz większy niepokój – coś gna ją daleko od jeziora i pradawnej puszczy. Postanawia odkryć, skąd pochodzą jej moce i jakie tajemnice skrywają jej wspomnienia.

W swoim debiutanckim komiksie Kamila Król czerpie ze słowiańskich mitów i wsłuchuje się w szum drzew, by zrozumieć, co każe Rusałce ruszać w mroczny taniec i za czym naprawdę tęskni.
Rusałka Rusałka Rusałka Rusałka Rusałka Rusałka
Tymek i Mistrz. Pojedynek magów

Tymek i Mistrz. Pojedynek magów

Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2024
Seria: Tymek i Mistrz
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 165x230 mm
Stron: 52
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-79-1

Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek przeżywają niesamowite przygody: podróżują w czasie i przestrzeni, walczą z duchami, wampirami i potworami, a przede wszystkim stawiają czoła złemu Psujowi i jego pomocnikowi Popsujowi. Jednak dzięki połączeniu inteligencji Mistrza i sprytu Tymka zawsze wychodzą cało z każdej opresji.

W drugim tomie serii stworzonej przez Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka nasi bohaterowie stoczą mnóstwo pojedynków, a w najtrudniejszym z nich Mistrz zmierzy się z inteligentnym zwierciadłem, które zna wszystkie magiczne księgi!

Gotowi na niezapomnianą dawkę akcji, humoru i magii? Ta przygoda Was nie zawiedzie!
Tymek i Mistrz. Pojedynek magów Tymek i Mistrz. Pojedynek magów Tymek i Mistrz. Pojedynek magów Tymek i Mistrz. Pojedynek magów Tymek i Mistrz. Pojedynek magów Tymek i Mistrz. Pojedynek magów
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-