Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Ukazały się

Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym


Na MFK premierę będzie mieć książka "Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym" Andrzeja Płatka. To ufundowana z zbiórce społecznościowej antologia komiksów i ilustracji związanych z cyklem kresowych powieści kostiumowych noblisty.
Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym

Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym

Autor: Andrzej Płatek
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2024
Wydawnictwo: AKP

W publikacji znalazły się: trzy komiksy czyli „Ogniem i Mieczem” (tylko tom pierwszy) drukowany w gazecie „Zorza Świąteczna” w latach 50. XX wieku, narysowana przez Jerzego Blancarda, „Potop” (wersja wrocławska) drukowana w „Wiadomościach Wrocławskich” w latach 70. narysowany przez Krystynę Wójcik, oraz „Pan Wołodyjowski” drukowany w „Zarzewiu” w latach 60. narysowany przez Henryka Chmielewskiego (nie tego od Tytusa).

Publikacja zawiera również dwie galerie. Pierwsza przedstawia kilka grafik znanych mistrzów, którzy w dawnych czasach ilustrowali Trylogię między innymi prace Kossaka, Tetmajera, Szancera czy Uniechowskiego. Druga galeria to rysunki wykonane przez współczesnych rysowników specjalnie do tego wydawnictwa pokazujące ich wizje bohaterów Trylogii, autorami rysunków są między innymi: Mirosław Urbaniak, Jarek Gach, Hubert Czajkowski, Andrzej Janicki, Wojtek Birek, Adam Święcki, Hubert Ronek i Rafał Szłapa.
Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym Trylogia wg H. Sienkiewicza w komiksie gazetowym[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-