Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Ukazały się

Maj z KG


"Czekanie", "Mord na dzielni", trzeci zeszyt z cyklu "Jeż Jerzy", wznowienie klasyki, czyli "Przyjaciele Roda Taylora" i "Pan Żarówka", to majowe premiery Kultury Gniewu. Dla niezdecydowanych przykładowe plansze.
Czekanie

Czekanie

Scenariusz: Keum Suk Gendry-Kim
Rysunki: Keum Suk Gendry-Kim
Wydanie: I
Data wydania: 23 Maj 2024
Tłumaczenie: Łukasz Janik
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x235 mm
Stron: 244
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-74-6

Przejmujący komiks autorki głośnej „Trawy”.

Siedemdziesiąt lat po wojnie koreańskiej powoli odchodzi pokolenie, które jej doświadczyło. Dla młodych Koreańczyków z Południa to już tylko temat znany z podręczników szkolnych.

Nadal jednak żyją osoby mające w sercach blizny pozostawione przez wojnę.

Keum Suk Gendry-Kim, zainspirowana wojenną historią swojej matki, opowiada o ludziach, którzy na drodze pełnej uchodźców, pośród spadających bomb, wypuścili z ręki dłoń małego dziecka, zgubili w tłumie chorego ojca lub słabsze rodzeństwo. Członkowie rozdzielonych rodzin. Przetrwali siedemdziesiąt lat bólu, wiecznego czekania na jakiekolwiek wieści od bliskich, nie wiedząc nawet, czy ich ukochani nadal żyją. Czas powoli ich wszystkich dogania.

Pamiętajmy o nich, zanim będzie za późno.
Czekanie Czekanie Czekanie Czekanie Czekanie Czekanie Czekanie Czekanie
Mord na dzielni

Mord na dzielni

Scenariusz: Beata Pytko
Rysunki: Beata Pytko
Wydanie: I
Data wydania: 18 Maj 2024
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x235 mm
Stron: 160
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-76-0

Komiksowy, kryminalny esej o zmianach, jakie zachodzą we współczesnych miastach.

Młoda architektka Max przeżywa zawodowy kryzys. Nie może odnaleźć się w świecie wielkich inwestycji, ambitnych deweloperów i morderczej walki o atrakcyjne miejskie działki pod nowe apartamentowce. Szczególnie że wszystko to prowadzi do rozpadu lokalnych społeczności.

Znikające bazary i lokale rzemieślników, kamienice płonące zupełnie nieprzypadkowo, szczelne płoty zmieniające okolicę w labirynt, widmo nowych budynków zamiast skweru czy placu zabaw między blokami.

Max z niepokojem obserwuje, jak zmienia się jej dzielnica, a potrzeby dotychczasowych mieszkańców są ignorowane. Wkrótce odkrywa też podejrzany związek pomiędzy swoją pracą a incydentami w sąsiedztwie i postanawia sprawdzić, kto za nimi stoi.

Nasze miasta zmieniają się w sposób, który czyni je coraz mniej przyjaznymi dla zwykłego człowieka. Dzieje się to zarówno w mniejszych miejscowościach, jak i w metropoliach. Beata Pytko, eksarchitektka, uchyla rąbka tajemnicy i w fabularyzowany sposób opowiada o tym, jak powstają wielomilionowe inwestycje i jaką cenę płacą za to osoby postronne. Myślę, że jest to artystka, której pracę warto obserwować. Ja na pewno będę.
Anna Krztoń
Mord na dzielni Mord na dzielni Mord na dzielni Mord na dzielni Mord na dzielni Mord na dzielni Mord na dzielni Mord na dzielni
Jeż Jerzy #03

Jeż Jerzy #03

Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I
Data wydania: 23 Maj 2024
Seria: Jeż Jerzy
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 24
Cena: 15,00 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-75-3

Trzeci zeszyt z zupełnie nowymi przygodami Jeża Jerzego!

Miejska legenda głosi, że wystarczy osiodłać konia, minąć rogatki i trzy pola kukurydzy, by znaleźć się w raju. Jeż Jerzy wyrusza zatem w tym obiecującym kierunku, ale zamiast trafić do wymarzonych ogrodów Edenu, wpada w sam środek wielkiej awantury.

Po jej zakończeniu Jerzy nie ma już najmniejszej ochoty ruszać się ze swojego mieszkania, jednak to do niczego się już nie nadaje i wymaga poważnego remontu. A remonty, jak wiadomo, mogą pokonać nawet największych bohaterów...

Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak, ojcowie słynnego kolczastego bohatera, po raz kolejny bawią się konwencjami i nawiązaniami – od westernu po reality show – ale też oczekiwaniami czytelników!
Jeż Jerzy #03 Jeż Jerzy #03 Jeż Jerzy #03
Przyjaciele Roda Taylora

Przyjaciele Roda Taylora

Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Wydanie: I
Data wydania: 23 Maj 2024
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 210x210 mm
Stron: 52
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-73-9

Powrót legendarnego komiksu Jerzego Wróblewskiego w odrestaurowanej formie!

Zawody strzeleckie w Cross City wygrywa Tom Ford, a swoją nagrodę – srebrnego winchestera – wkrótce wykorzystuje podczas sprzeczki w saloonie, po czym grozi dwóm rdzennym Amerykankom. Ale kobiet broni i pozwala im bezpiecznie odjechać nieznany w mieście kowboj. Gdy następnego ranka rusza w dalszą drogę, okazuje się, że ktoś podąża jego śladem…

Jerzego Wróblewskiego od dzieciństwa fascynował świat Dzikiego Zachodu. Jego najwcześniejsze zachowane komiksy to właśnie westerny. Jednak w czasach PRL-u nie wszystkie redakcje przychylnie patrzyły na opowieści z kowbojami. Wróblewski podjął więc próbę wydania swojego westernu w wydawnictwie Marvel i to dla tego amerykańskiego wydawcy przygotował pierwotną wersję Przyjaciół Roda Taylora.

W niniejszym albumie przedstawiamy nie tylko sam komiks w odrestaurowanej formie, ale także jego burzliwe losy. Na pewno dodatkową gratką dla fanów Wróblewskiego będą też po raz pierwszy pokolorowane plansze z „My nigdy nie śpimy” – ostatniej historii, nad którą autor pracował.
Przyjaciele Roda Taylora Przyjaciele Roda Taylora Przyjaciele Roda Taylora Przyjaciele Roda Taylora Przyjaciele Roda Taylora Przyjaciele Roda Taylora
Pan Żarówka

Pan Żarówka

Scenariusz: Wojtek Wawszczyk
Rysunki: Wojtek Wawszczyk
Wydanie: II
Data wydania: 23 Maj 2024
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 135x178 mm
Stron: 624
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-77-7

Epicka, surrealistyczna opowieść o nieodwzajemnionej miłości do życia.

Sześcioletni chłopiec na skutek wypadku staje się żarówką. Podłączony do prądu świeci, ale również parzy. Nie lepiej mają się jego rodzice. Ojciec chłopca został rozprasowany żelazkiem, a matka złamała się na pół. Dosłownie.

Dorastanie z nimi nie jest łatwe i zmusza bohatera do opuszczenia domu w poszukiwaniu sensu i własnej bezpiecznej przestrzeni. Ale czy to może się udać, gdy wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu?

„Pan Żarówka”, wydawniczy debiut Wojtka Wawszczyka, znanego reżysera filmów animowanych („Jeż Jerzy”, „Kacperiada”, „Smok Diplodok”) nagrodzony został Orient Menem za najlepszy polski komiks roku, a także ukazał się po angielsku nakładem słynnego wydawnictwa Fantagraphics!
Pan Żarówka Pan Żarówka[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-