Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Zapowiedzi

Urodziny Kajko i Kokosza


Z okazji 90 rocznicy urodzin Janusza Christy Egmont wyda specjalną wersję "Szkoły latania", w której każdą stronę w swoim stylu, le z zachowanie oryginalnej fabuły i tekstów narysował inny rysownik. Premiera w lipcu.
szkolataniaURO


"Komiks Kajko i Kokosz – Szkoła latania. Wydanie urodzinowe! to specjalna i zupełnie wyjątkowa edycja z okazji 90. rocznicy urodzin jednego z najważniejszych autorów w historii polskiego komiksu, twórcy Kajtka i Koka, Kajka i Kokosza, Gucka i Rocha, Bajek dla dorosłych – Janusza Christy (1934–2008).

Oto adaptacja jego najbardziej znanej klasycznej opowieści w wykonaniu kilkudziesięciu (sic!) polskich autorów komiksów różnych pokoleń. To unikalny na skalę światową projekt, opublikowany tylko w jednym wydaniu – na rocznicę. Każdą z 35 stron (a także i stronę tytułową) oryginalnego komiksu narysował inny polski twórca! Całkowicie w swoim stylu, ale z zachowaniem oryginalnej fabuły i wszystkich dialogów. Kolejni artyści przedstawili swoje interpretacje okładek kilku innych tomów Kajka i Kokosza. W rezultacie powstało dzieło niezwykłe.
Fani Kajka i Kokosza oraz fani współczesnego polskiego komiksu będą mogli przeczytać kanoniczny tom serii w zupełnie nowy sposób.

To wydanie nie zastępuje Szkoły latania Janusza Christy, ale wierzymy, że stanie się intrygującym uzupełnieniem kolekcji każdego miłośnika historii obrazkowych.

UWAGA: Dodruków nie będzie!"


[Egmont]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-