NEWS

- Zapowiedzi

Maj z Timofem


Aż siedem premier przygotowało wydawnictwo Timof Comics na maj. Wśród nich finał "Bardo", dwa komiksy Craiga Thompsona (który będzie na FKW) i sprawdźcie, co jeszcze!
Bardo #04: Bardo

Bardo #04: Bardo

Scenariusz: Daniel Odija, Wojciech Stefaniec
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2024
Seria: Bardo
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 235x320 mm
Stron: 104
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-82-0

„Bardo” jest rozgadane. Wypełnione dialogami, stylizowanymi na język charakterystyczny dla danej warstwy społecznej. Rozbrzmiewa też piosenkami, zaklęciami, protestem zbuntowanego tłumu, politycznymi debatami, poezją.
Najważniejszy jednak jest obraz! Proponujemy Wam prawdziwą ucztę dla oczu! Barwny impuls uwalniający wyobraźnię!

Precyzyjny i wielowarstwowy rysunek ukazuje świat w sposób realistyczny, groteskowy, czy abstrakcyjny. Odloty narkotyczne prowokują surrealistyczną ilustrację. Graficzne wyobrażenia hipnozy, czy zatartego przez upływ czasu wspomnienia, wykraczają poza możliwości standardowego komiksu.

„Bardo” to IV tom tetralogii Bardo. Jest podsumowaniem wszystkich wątków i szalonej zabawy, jaką zaproponowaliśmy we wcześniejszych tomach naszej opowieści. Jako autorzy gwarantujemy niespodzianki zarówno estetyczne jaki i fabularne. No a zakończenie, cóż… Sami się przekonajcie!
Bardo #04: Bardo Bardo #04: Bardo Bardo #04: Bardo Bardo #04: Bardo Bardo #04: Bardo Bardo #04: Bardo
Blankets

Blankets

Scenariusz: Craig Thompson
Rysunki: Craig Thompson
Wydanie: IV
Data wydania: 27 Maj 2024
Tłumaczenie: Joanna Hawrot-Kniaź, Wojciech Jędrak
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 168x230 mm
Stron: 624
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-85-1

„Blankets jest wielkim komiksem! Bynajmniej nie dlatego, że ma niemal 600 stron i waży ponad kilogram. Jest wielki, bo Craig Thompson rewelacyjnie opowiedział historię swojego dzieciństwa, swojej pierwszej miłości i swojej wiary. Opowiedział oczywiście nie wszystko i specyficznie, ale za to jak!”

Edycja poszerzona, powstała z okazji 20-lecia tytułu!
Blankets Blankets Blankets Blankets Blankets Blankets Blankets Blankets
Prywaciarz

Prywaciarz

Scenariusz: Jakub Topor
Rysunki: Jakub Topor
Wydanie: I
Data wydania: 20 Maj 2024
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 195x270 mm
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-80-6

Choć jest właścicielem fabryki gwoździ, swoim pracownikom dokręca… śrubę. I robi to bezlitośnie, gotując im istne piekło na ziemi. Co jednak, gdy prawdziwe piekło zgłosi się po niego?
Prywaciarz Prywaciarz Prywaciarz Prywaciarz Prywaciarz Prywaciarz
Sen Nietoperza

Sen Nietoperza

Scenariusz: Josh Simmons
Rysunki: Patrick Keck
Wydanie: I
Data wydania: 20 Maj 2024
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Druk: kolorowy, czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 210x280 mm
Stron: 164
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-95-0

W ramach burzenia mitu o superbohaterach Josh Simmons maluje portret bohatera wyalienowanego przez własne przekonania i gotowego użyć ekstremalnych i dewiacyjnych środków, aby zmienić społeczeństwo, które uważa za wypaczone. Jeśli był przykładem, a nawet źródłem nadziei dla słabych, jest teraz jedynie cieniem tego, co kiedyś reprezentował. Porzucił wszelki rozum i szlachetność, aby pogrążyć się w pochłaniającym szaleństwie i depresji.

Czy Nietoperz, przewrotny charakter, który porzucił wszelką moralność, nadal stoi po stronie dobra?

Do tego całe mnóstwo szalonych ilustracji!
Sen Nietoperza Sen Nietoperza Sen Nietoperza Sen Nietoperza Sen Nietoperza Sen Nietoperza
Świat bez końca

Świat bez końca

Scenariusz: Jean-Marc Jancovici, Christope Blain
Rysunki: Christope Blain
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2024
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska, Katarzyna Udrycka
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 196
Cena: 126,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-33-2

Spotkanie czołowego autora komiksów z wybitnym specjalistą od zagadnień energetyki i wpływu na klimat spowodowało, że w ramach tego komiksowego projektu, jako oczywista konieczność, pojawiła się potrzeba wypowiadania się na tematy, które dotyczą nas wszystkich. Inteligentna, przejrzysta, nie pozbawiona humoru opowieść wyjaśnia głębokie zmiany, jakie obecnie przeżywa nasza planeta i jakie, zaobserwowane już konsekwencje, oznaczają te czasami radykalne zmiany.
Jean-Marc Jancovici przedstawia swoją niezwykle dobrze uargumentowaną wizję, umieszczając kwestię energii i zmian klimatycznych w centrum swojego wywodu, jednocześnie nie pomija kwestii gospodarczych, ekologicznych i społecznych. Ten pouczający wywód okazuje się cenny, fascynujący i zachęca do refleksji nad tematami, które czasami powodują podziały, zwłaszcza gdy mówimy o transformacji energetycznej. Christophe Blain stawia się w roli artysty i współautora, który doskonale przekłada ten wykład na język komiksu i tworzy książkę niezbędną do lepszego zrozumienia naszego świata.
Świat bez końca Świat bez końca Świat bez końca Świat bez końca Świat bez końca Świat bez końca Świat bez końca
Wilki, śpijcie dobrze

Wilki, śpijcie dobrze

Scenariusz: Piotr Szulc
Rysunki: Katarzyna Drewek-Wojtasik
Wydanie: I
Data wydania: 20 Maj 2024
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 168x240 mm
Stron: 104
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-74-5

Pewna myszka spotyka na swojej drodze tajemniczą postać, która nie jest żadnym z żyjących na łące zwierzątek. W takim razie czym właściwie jest? To już tajemnica. Między naszą dwójką rodzi się więź. Bohaterka chciałaby już na zawsze tylko dla siebie zatrzymać nowego przyjaciela, lecz czas płynie tak szybko, a pory roku nieubłaganie przechodzą jedna w drugą...

„Wilki, śpijcie dobrze” to baśń, w której próżno szukać walki dobra ze złem czy wyraźnego morału. Opowieści bliżej jest do luźnej refleksji nad samotnością i przemijaniem. Groza oraz podniosłość łączą się tu ze zgrywą i humorem: w jednej chwili znajdujemy się w greckiej tragedii, by już w następnej trafić do pełnej figlów farsy.
Wilki, śpijcie dobrze Wilki, śpijcie dobrze Wilki, śpijcie dobrze Wilki, śpijcie dobrze Wilki, śpijcie dobrze Wilki, śpijcie dobrze
Żeń-szeń. Zgniłe korzenie

Żeń-szeń. Zgniłe korzenie

Scenariusz: Craig Thompson
Rysunki: Craig Thompson
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2024
Tłumaczenie: Piotr Czarnota
Druk: dwukolorowy
Oprawa: twarda
Format: 168x230 mm
Stron: 448
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-84-4

Od 10. do 20. roku życia Craig Thompson (autor „Blankets”) i jego młodszy brat Phil pracowali na farmach w stanie Wisconsin. Pielenie i zbiór żeń-szenia – egzotycznego zioła leczniczego, które przynosiło ogromne zyski w Chinach – sfinansowało młodzieńczą obsesję Craiga na punkcie komiksów. Z kolei komiksy pozwoliły mu uciec od pułapek życia wiejskiej klasy robotniczej.

Po latach Thompson wraca do tematu w komiksie „Żeń-szeń. Zgniłe korzenie”, który – będąc po części wspomnieniami, po części dziennikiem podróżnym, po części esejem – bada podziały klasowe, rolnictwo, holistyczne uzdrawianie, 300-letnie relacje między Azją i Ameryką Północną, pracę w dzieciństwie i więzy rodzinne.
Żeń-szeń. Zgniłe korzenie Żeń-szeń. Zgniłe korzenie Żeń-szeń. Zgniłe korzenie Żeń-szeń. Zgniłe korzenie Żeń-szeń. Zgniłe korzenie Żeń-szeń. Zgniłe korzenie[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-